EuroBasket 2022: Holandia - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 06.09.2022, 14:00

Polacy już dziś mogą sobie zapewnić awans do kolejnej fazy EuroBasketu 2022. Przed Biało-Czerwonymi mecz z Holendrami, którzy na tym turnieju jeszcze nie wygrali. Jak poradzą sobie podopieczni Igora Milicica? Początek spotkania już o godzinie 14:00.

HOLANDIA - POLSKA 75:69 (20:19, 20:12, 15:17, 14:27)

Relacja na żywo

Biało-Czerwoni w czwartek o 21:00 zmierzą się jeszcze z Serbią. To bardzo mocny przeciwnik, ale Polacy awans mają już niezależnie od wyniku tego spotkania. Dziękujemy za dziś i zapraszamy na czwartkową relację!

Na koniec Polacy urządzili pokaz rzutów wolnych, w którym powiększyli swoją przewagę. Fenomenalna postawa Sokołowskiego i Balcerowskiego w drugiej połowie tego spotkania. Brawo, Panowie!

Holandia - Polska 69:75 - TO JUŻ PEWNE: POLACY Z AWANSEM DO NAJLEPSZEJ SZESNASTKI EUROBASKETU 2022.

Holandia - Polska 69:72 - Mamy rzuty wolne dla Slaughtera!

Holandia - Polska 69:72 - Franke jeszcze trafia z wyskoku, ale mamy 20 sekund do końca, a więc możemy zagrać do końca, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Holandia - Polska 65:72 - Kapitalna akcja Slaughtera do Balcerowskiego! Na 30 sekund przed końcem mamy 5 punktów w zapasie!!!

Holandia - Polska 65:70 - Minuta do końca, tyle dzieli Polaków od ewentualnego awansu.

Holandia - Polska 65:70 - Holendrzy się gubią, trzeba to wykorzystać! Balcerowski czujnie w bloku, ale nasza akcja nie została rozegrana w 24 sekundach.

Holandia - Polska 65:70 - Doskonała zbiórka Balcerowskiego! Znacznie lepiej wygląda defensywa w tej kwarcie!

Holandia - Polska 65:68 - Sokołowski faulowany w rzucie za trzy. I swoje trzy szanse przekuł w dwa punkty.

Holandia - Polska 65:66 - Fatalna strata piłki. Zemściła się ona trafieniem Koka. Oj, będą nerwy.

Holandia - Polska 63:66 - Wreszcie Slaughter trafia! Do końca lekko poniżej czterech minut.

Holandia - Polska 61:64 - Mateusz Ponitka poza boiskiem do końca spotkania. Kapitan miał na swoim koncie dwa przewinienia. Nie wytrąciło to z uwagi naszych zawodników. Sokołowski rzucił tym razem za dwa.

Holandia - Polska 61:62 - Sokołowski walczy pod koszem, do niego należała zbiórka i mamy z powrotem jeden punkt przewagi.

Holandia - Polska 61:60 - Williams trafia za trzy. Będzie nerwowo.

Holandia - Polska 58:60 - Holendrzy reklamowali w tej akcji niesportowe zachowanie Zyskowskiego. I niestety, mieli rację. Kloff trafia oba osobiste i tym samym wraca do grona zdobywających punkty.

Holandia - Polska 56:60 - Williams mocno zamykał kierunek Ponitce, ale i tak nie powstrzymał Polaków przed zdobyciem punkktów.

Holandia - Polska 56:58 - Świetnie spisuje się Garbacz! Kolejna jego trójka i wreszcie mamy prowadzenie! Siedem minut do końca, trzeba to wytrzymać.

Holandia - Polska 56:55 - Mogło być prowadzenie, na razie nie ma nawet remisu. Sokołowski nie wykorzystał swoich osobstych.

Holandia - Polska 56:55 - Matt Haarms opuszcza boisko z pomocą kolegów. Przy ataku na kosz najprawdopodobniej skręcił kostkę. Zastąpił go Kherrazi.

Holandia - Polska 56:55 - Zbiórka po słabym rzucie De Jonga, a Balcerowski wywalczył pikę w parterze!

Holandia - Polska 56:55 - Brawo!!! Już tylko jedno "oczko" do odrobienia, ale właśnie taki poziom trzeba utrzymać!

Holandia - Polska 56:53 - Piękna akcja zakończona przez Balcerowskiego! Tak to powinno wyglądać!

Holandia - Polska 56:51 - Polacy zaczęli tę kwartę od straty, ale Garbacz szybko zrehabilitował się za drużynę.

Holandia - Polska 55:48 - Biało-Czerwoni wytrzymali całą akcję w defensywie, co może cieszyć. Ten wynik cały czas jest jednak daleki od ideału, bo Holendrzy potrafią utrzymać swoją przewagę. Przed ostatnią kwartą różnica wynosi siedem punktów.

Holandia - Polska 55:48 - Zyskowski wywalczył rzuty wolne i... nie trafił ani jednego. Na szczęście mamy Sokołowskiego na boisku, który trafia praktycznie wszystko, co dostanie.

Holandia - Polska 53:46 - Wreszcie pojawiło się +3 na tablicy wyników! I znów sprawcą Sokołowski.

Holandia - Polska 49:43 - Sokołowski ciągnie tę grę. Notuje lay upa i na niespełna 3 minuty przed przerwą mamy do odrobienia sześć punktów.

Holandia - Polska 49:41 - Kloof zaliczył faul i to dało nam szansę na kolejne punkty, ale znów tylko jeden punkt z osobistych udało się zdobyć Polakom. Z kolei Garbacz bardzo ładnie popisał się trójką.

Holandia - Polska 49:37 - Ależ chaos w naszej defensywie. Brak zbiórki mimo tak dobrej okazji, a jeszcze faul w wykonaniu Schenka... Na szczęście bez rzutów wolnych.

Holandia - Polska 49:37 - Sokołowski trafia tylko jeden osobisty, a to ostatnio jedyna okazja na zdobycie łatwych punktów. Nie wygląda to w żaden sposób pozytywnie, Holendrzy bawią się jak chcą.

Holandia - Polska 47:36 - Fatalne zagranie Ponitki... Za to De Jong bawi się pod polskim koszem i po akcji 2+1 powiększa prowadzenie Holandii.

Holandia - Polska 45:36 - No szkoda tej akcji, niepotrzebnie pospieszył się kapitan Polaków. Odgwizdany faul na Kloofie pod koszem.

Holandia - Polska 40:36 - Ładnie Sokołowski! Zmusił rywali do wykorzystania czasu, a różnica wynosi już tylko cztery punkty.

Holandia - Polska 40:34 - Ponitka pół na pół w rzutach wolnych.

Holandia - Polska 40:33 - Cel przypomniał o sobie pod koszem! Najpierw lay up w jego wykonaniu, a potem zbiórka. Powoli odrabiamy.

Holandia - Polska 40:31 - Polacy wracają do walki o awans do 1/8 finału. Na razie pierwsza akcja utrzymana w dobrej obronie.

Holandia - Polska 40:31 - Równo z syreną trafił Williams, mimo że Holendrzy mieli na rozegranie akcji trzy sekundy. Po pierwszej połowie meczu w Pradze prowadzą rywale, co jest zaskoczeniem. Biało-Czerwoni po wczorajszym świetnym meczu są trochę cieniem samych siebie, nie widać rzutów za trzy punkty i szwankuje defensywa. Różnica nie jest jednak nie do zniwelowania.

Holandia - Polska 37:31 - Sokołowski dwa razy celnie w osobistych.

Holandia - Polska 37:29 - Slaughter dzisiaj całkowicie niewidoczny na boisku. Po wczorajszym koncercie przeciwko Izraelczykom to wydaje się aż niemożliwe. Biało-Czerwoni w ogóle nie rzucają celnie za trzy punkty i to jest chyba główny mankament.

Holandia - Polska 37:29 - Holendrzy teraz nie mogli wykończyć swojej akcji, ale nie zmienia się też wynik Biało-Czerwonych. Na półtorej minuty przed końcem drugiej części trener Milicic wziął drugi czas.

Holandia - Polska 37:29 - Ale odpowiada znowu Kloof, który jest aktualnie nie do zatrzymania. Jeśli obrona nie zacznie funkcjonować, będzie źle.

Holandia - Polska 32:29 - Igor Milicic wykorzystał czas i coś to w końcu dało. Doskonała akcja wykończona przez Balcerowskiego!

Holandia - Polska 32:27 - Kloof równo z syreną trafia za trzy. To jego moment, tylko raz nie trafił podczas swoich pięciu prób.

Holandia - Polska 29:27 - Bardzo ładna akcja w wykonaniu Michalaka i Cela!

Holandia - Polska 29:25 - Zgodnie z planem Franke trafia dwa osobiste. Polacy tracą już cztery punkty do rywali.

Holandia - Polska 27:25 - Sędziowie uznali, że Ponitka świadomie faulował Franke. A więc dla Holendrów dwa rzuty wolne.

Holandia - Polska 27:25 - Bardzo ładna postawa Balcerowskiego w bloku, jeśli szukać pozytywów. Trzeba jednak powiedzieć, że różnica pomiędzy wczorajszym meczem, a tym co widzimy teraz jest póki co diametralna.

Holandia - Polska 25:23 - Wreszcie zbiórka po rzucie Franke, ale cóż z tego, jeśli Schenk również nie trafia za trzy.

Holandia - Polska 25:21 - I znowu Kloof, który już zanotował 15 punktów. Biało-Czerwoni nie mogą sobie poradzić z obroną rywali...

Holandia - Polska 23:21 - Kloof powoli staje się specjalistą od trójek w tym spotkaniu. Na razie wyglądają lepiej w tym elemencie.

Holandia - Polska 20:21 - Slaughter nie mógł znaleźć sobie miejsca pod koszem rywali. Udało mu się jednak podać do Olejniczaka, który wywalczył dwa rzuty osobiste.

Holandia - Polska 20:19 - Dobitka Ponitki sprawiła, że Biało-Czerwoni prowadzili dwoma punktami, ale Kloof w ostatniej sekundzie rzucił z dystansu za trzy i to Holendrzy prowadzą jednym oczkiem.

Holandia - Polska 17:17 - Kloof wyróżnia się w swojej drużynie, na ten moment ma na swoim koncie już 7 punktów. Gorsza informacja jest taka, że Holendrzy wyrównują wynik na 30 sekund przed przerwą.

Holandia - Polska 13:17 - Niestety błąd kroków po naszej stronie.

Holandia - Polska 13:17 - Dobrze w defensywie Dziewa! Slaughter rzuca za dwa, dwie minuty do końca pierwszej kwarty.

Holandia - Polska 13:15 - Franke dopiero pojawił się na boisku i już pokazał, że trzeba na niego uważać. Trzy rzuty wolne wykorzystał perfekcyjnie i Holendrzy gonią wynik.

Holandia - Polska 10:15 - Piękne podanie Slaughtera do Balcerowskiego i mamy kolejne punkty!

Holandia - Polska 7:13 - Holendrzy czujnie pilnują swojego pola, Aaron Cel rzucał w ostatniej chwili ale nie trafił. Ładnie jednak poradził sobie Michalak, który sam zbierał piłkę po swoim rzucie.

Holandia - Polska 7:11 - Kloof odrobił teraz trochę strat, trafiając dwa osobiste.

Holandia - Polska 5:11 - Wychodzimy na prowadzenie! Piękna trójka Dziewy, a po chwili udana akcja Ponitki wykończona lay upem.

Holandia - Polska 5:6 - Wykończył Balcerowski trudną akcję pod koszem. Na razie najaktywniejszy zawodnik w naszej drużynie.

Holandia - Polska 5:4 - Szybko odpowiadają Holendrzy spod kosza.

Holandia - Polska 3:4 - Pierwsze akcje nie do końca czyste w wykonaniu Polaków. Na szczęście Balcerowski zaliczył zbiórkę, a w koszu zameldował się Sokołowski.

Holandia - Polska 3:2 - Szkoda rzutu Balcerowskiego za trzy, bo na jego nietrafioną próbę odpowiedział De Jong.

Holandia - Polska 0:2 - Pierwsza minuta za nami i Holendrzy zanotowali już dwa niecelne rzuty. Biało-Czerwoni zdobyli za to dwa punkty za sprawą Balcerowskiego.

W drużynie Holendrów na starcie zobaczymy Van Der Vuursta, De Jonga, Kherraziego, Koka i Kloofa.

Igor Milicic wystawił swój zwycięski skład z wczoraj, na boisku pojawią się Balcerowski, Sokołowski, Cel, Slaughter i Ponitka.

Z pojedynków z Holendrami to reprezentacja Polski zazwyczaj wychodziła zwycięsko. Z tą drużyną ostatni raz oficjalne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrali w 2005 roku - wówczas to przeciwnicy byli lepsi i zwyciężyli 96:76. To jednak stare dzieje, a dzisiejsze spotkanie zakończone ewentualną porażką Polaków byłoby niemiłą niespodzianką.

Wczoraj fenomenalne spotkanie rozegrał A.J. Slaughter, który zdobył 24 punkty. Bardzo dobrze prezentował się też kapitan kadry i Aaron Cel. Jak będzie dziś? Miejmy nadzieję, że liderzy po raz kolejny poprowadzą drużynę do zwycięstwa.

Polscy koszykarze w to spotkanie mogą wejść w dobrych nastrojach, bowiem wczoraj pewnie pokonali Izraelczyków 85:76. Holendrzy za to będą próbowali wygrać swoje pierwsze spotkanie na tym turnieju. Nie jest jednak tajemnicą, że to Biało-Czerwoni są faworytami starcia.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.