US Open: Jan Zieliński i Hugo Nys zatrzymani w ćwierćfinale [ZAPIS LIVE]
Wikimedia Commons

US Open: Jan Zieliński i Hugo Nys zatrzymani w ćwierćfinale [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 06.09.2022, 15:30

Rywalami Polaka i Monakijczyka w walce o półfinał US Open będą obrońcy tytułu sprzed roku. Joe Salisbury i Rajeev Ram to para na najwyższym, światowym poziomie. Ale Jan Zieliński i Hugo Nys potrafią sprawiać niespodzianki i być może świadkami jednej z nich będziemy dzisiejszego popołudnia. W końcu mają już na rozkładzie w tym roku kilka solidnych par. Mektić/Pavić, Arevalo/Rojer czy Murray/Soares. Więc dlaczego by nie dołożyć kolejnego skalpu?

Relacja na żywo

Dziękujemy za udział w relacji live i zapraszamy na kolejne.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:6 - Polak i Monakijczyk mieli break pointa, ale rywale się wybronili. Po chwili wykorzystali pierwszą piłkę meczową i awansowali do półfinału.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:5 - Gem wygrany przez parę Zieliński/Nys. To ostatnia szansa aby coś w tym meczu zmienić.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:5 - Kolejny, pewnie wygrany gem faworytów.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:4 - Gem dla Polaka i Monakijczyka. Set wchodzi w decydującą fazę i można by pokusić się o przełamanie faworytów.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:4 - Gem wygrany do zera przez parę Ram/Salisbury.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:3 - Zieliński i Nys wygrywają swój serwis, ale nie przychodzi im to już tak łatwo jak w poprzednich setach.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:3 - Rywale zwiększają prowadzenie wygrywając swojego, trudnego gema serwisowego.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:2 - Uff, ciężki gem serwisowy pary Zieliński/Nys. Rywale mieli nawet break pointa, ale na szczęście nie zdołali go wykorzystać.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 0:2 - Gładko wygrany serwis i rywale powiększają prowadzenie.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 0:1 - Ajj, niestety już na początku seta przełamanie dla pary numer jeden.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 7:3, ale druga już nie! Polak i Monakijczyk wrócili z dalekiej podróży i wygrywają seta. Obronione cztery piłki meczowe i wygrana partia. Brawo panowie!

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 6:3, pierwsza obroniona...

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 6:2, piłki setowe dla "naszego" duetu!

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 5:2, jeszcze tylko dwa punkty i mamy wyrównanie w meczu.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 4:2, delikatna przewaga pary Zieliński/Nys nadal utrzymana.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 3:1, kolejny mini break dla pary polsko - monakijskiej.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 2:1, strata punktu przy serwisie Zielińskiego i Nysa.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - 1:0, punkt zdobyty przy serwisie rywali.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 6:6 - Tie - break rozstrzygnie losy drugiej partii.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 5:6 - Zieliński i Nys zdobyli dwa pierwsze punkty w gemie, ale rywale i tak zdołali go wyrwać.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 5:5 - Nasz tenisista i jego partner uciekli spod brytyjsko - amerykańskiego topora i dalej są w grze!

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:5 I czwartą również...

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:5 - Zieliński i Nys obronili trzy piłki meczowe!!

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:5 - Gładko wygrany serwis przez rywali. Wkraczamy powoli w końcówkę tego seta.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:4 - Gładko wygrany gem pary Zieliński/Nys. Cały czas mamy remis.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:4 - I po szansie, gem dla rywali.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:3 - Uwaga! Szansa na przełamanie dla polsko - monakijskiego duetu!

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:3 - Gem za gem. Gładko wygrany gem serwisowy pary Zieliński/Nys.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:3 - Gem wygrany przez parę amerykańsko - brytyjską. Jak na razie oba duety idą równo.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:2 - Gem wygrany przez Polaka i jego partnera, ale nie wygląda to już tak łatwo jak w pierwszym secie.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:2 - Gem do zera wygrany przez faworytów.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:1 - Uff..., rywale mieli dwie szanse na odebranie serwisu parze Zieliński/Nys, ale na szczęście im się to nie udało.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 0:1 - Drugi set rozpoczął się od pewnie wygranego gema przez parę numer jeden w turnieju.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:6 - Niestety... Ram/Salisbury wykorzystują drugiego break pointa i jednocześnie drugą piłkę setową i wygrywają pierwszą partię. Wydawało się , że to duet Zieliński/Nys jako pierwszy wywalczy przełamanie, ale doświadczeni rywale wiedzieli w którym momencie wykorzystać słabość rywali i uderzyć.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:5 - Set wchodzi w decydującą fazę. Dyspozycja serwisowa obu duetów determinuje przebieg tego spotkania. Poza breakiem dla duetu Zieliński/Nys, jak na razie nie mieliśmy więcej okazji do przełamania.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 4:4 - Kolejnego gema duet Zieliński/Nys rozpoczął od dwóch przegranych punktów, więc zrobiło się dość niebezpiecznie. Na szczęście rywale byli nieskuteczni i nadal mieliśmy remis.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:4 - Ram i Salisbury odpowiadają tym samym.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 3:3 - Polsko - monakijska para utrzymuje podanie bez większego trudu.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:3 - Brytyjczyk i Amerykanin wygrywają podanie, ale to przełamanie nad nimi wisi. Zieliński i Nys w dwóch swoich gemach serwisowych stracili jeden punkt, podczas gdy rywale znacznie więcej.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 2:2 - Serwis wygrany do zera przez parę Zieliński/Nys.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:2 - W kolejnym gemie serwisowym rywale mieli delikatne problemy, ale go wygrali. Jak na razie serwisowo lepiej prezentuje się Polak i Monakijczyk.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 1:1 - Polak i jego partner odpowiedzieli pewnie wygranym serwisem.

Jan Zieliński/Hugo Nys — Rajeev Ram/Joe Salisbury 0:1 - Ajj... Już w pierwszym gemie para polsko - monakijska miała szansę na przełamanie rywali, ale się niestety nie udało.

To może nie jest finał, ale i tak powinniśmy się cieszyć występem naszego reprezentanta. US Open nie jest turniejem, w którym nasi tenisiści osiągali by kosmiczne wyniki. W deblu mężczyzn, od roku 2000 tylko sześć razy zdarzyło się, żeby polski reprezentant dotarł do najlepszej ósemki nowojorskiego turnieju. Tej sztuki dokonały pary: Fyrstenberg/ Matkowski - ćwierćfinał 2010 i finał 2011, Matkowski/Zimonić - ćwierćfinał 2015, Kubot/Peya - ćwierćfinał 2016, Kubot/Melo - finał 2018, Zieliński/Nys - 2022 ?.

Relacja live z Louis Armstrong Stadium na naszej stronie już od 17. Zapraszamy!