Liga Mistrzów: PSG wygrywa w hicie na Parc de Princes
Zakarie Faibis/Wikimedia/CC BY-SA 4.0

• Data publikacji: 06.09.2022, 22:55

Paris Saint-Germain pokonało na własnym stadionie Juventus 2:1 w hicie pierwszego dnia nowego sezonu Champions League. Gospodarze zdominowali przeciwników w pierwszej połowie, gdy dwie bramki zdobył Kylian Mbappe. Arkadiusz Milik zaliczył bezbarwny występ, a w 19. minucie zmarnował doskonałą okazję do wyrównania.

Spotkanie rozpoczęło się od całkowitej dominacji Paryżan, która przyniosła efekt już w szóstej minucie meczu. Doskonałym podaniem do Kyliana Mbappe popisał się Neymar, a francuski napastnik z pierwszej piłki uderzył nie do obrony dla Mattii Perina. W kolejnych minutach do ofensywy przeszli jednak zawodnicy Juventusu, a doskonałą okazję do wyrównania miał w 19. minucie Arkadiusz Milik — Polak otrzymał świetne dośrodkowanie od Juana Cuadrado, ale strzelił z główki wprost w Donnarummę. Zaraz potem do odbitej piłki dopadł jeszcze Filip Kostić, ale jego próba minęła prawy słupek bramki. Niewykorzystna przez piłkarzy Starej Damy okazja zemściła się już cztery minuty później, gdy koronkową akcję z Hakimim wykończył Mbappe, zdobywając swojego drugiego gola. Od tego momentu gospodarze dość spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie i utrzymali świetny wynik do przerwy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od doskonałej kontry miejscowych, którą koncertowo zmarnował Mbappe — francuz połasił się na hat-tricka i nie oddał piłki do lepiej ustawionego Neymara, strzelając obok bramki. Błędna decyzja napastnika odbiła się drużynie czkawką, ponieważ w 54. minucie dośrodkowanie Kostica z rzutu rożnego wykorzystał wprowadzony po przerwie Weston McKennie, zdobywając gola kontaktowego. Ledwie dwie minuty później wynik mógł być remisowy, ale tym razem uderzenie Vlahovica instynktownie odbił bramkarz PSG. W odpowiedzi fenomenalną akcję w ofensywie skonstruował duet Neymar - Messi, ale ponownie zawiodło wykończenie Mbappe. W samej końcówce Paryżanie mieli jeszcze dwie szanse na zamknięcie meczu, ale w obu przypadkach na wysokości zadania stawał Perin. Interwencje golkipera Juventusu nie były jednak w stanie odmienić losów spotkania i to PSG wygrało 2:1.

Paris Saint-Germain — Juventus 2:1 (2:0)

Bramki: 6', 22 Mbappe — 54' McKennie

PSG: Donnarumma — Ramos, Marquinhos, Kimpembe — Hakimi (78' Mukiele), Verratti (87' Sanches), Vitinha (78' Danilo), Mendes — Messi (84' Soler), Mbappe, Neymar

Juventus: Perin — Bremer, Bonucci, Danilo — Cuadrado (74'De Sciglio), Rabiot (87' Kean), Paredes, Miretti (46' McKennie), Kostic — Vlahovic, Milik (68' Locatelli)

Żółte kartki: 25' Ramos, 65' Verratti — 25' Bremer, 45+1' Miretti, 73' Danilo

Sędzia: Anthony Taylor