US Open: znamy skład pierwszego półfinału kobiet! [WIDEO]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 07.09.2022, 10:40

W walce o finał US Open zmierzą się Ons Jabeur i Caroline Garcia. Obie zawodniczki pokonały swoje rywalki w dwóch setach. Jabeur ma za sobą znacznie bardziej wyrównane spotkanie. Garcia dominowała na korcie. Tenisistki zawalczą w półfinale już 9 września.

Pierwszym meczem tego dnia było starcie Tunezyjki Ons Jabeur z australijską tenisistką Ajlą Tomljanovic. Mimo dość wyrównanego początku spotkania Jabeur zdołała odebrać serwis Australijce już w trzecim gemie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie. Tomljanovic nie dawała za wygraną i wyrównała stan seta parę gemów później. Niestety Australijka miała poważne problemy z serwisem, w całym meczu popełniła aż dziewięć podwójnych błędów serwisowych. Ten fakt skutecznie ułatwiał Ons Jabeur przełamanie rywalki, która korzystając z okazji, ponownie wyszła na prowadzenie i utrzymała je już do końca seta. W drugiej partii obie zawodniczki miały problem z wygraniem własnego gema serwisowego. Zarówno Tomljanovic, jak i Jabeur trzykrotnie traciły swoje podanie. Zwyciężczynie tego seta wyłonił dopiero tie-break, w którym lepsza okazała się Tunezyjka.

Ons Jabeur (TUN) [5] – Ajla Tomljanovic (AUS) – 6:4, 7:6(4)

Skrót meczu:

Kolejnym meczem ćwierćfinałowym było starcie Amerykanki Coco Gauff z Caroline Garcią. Spotkanie bardzo mocno rozpoczęła Garcia, pewnie przełamując rywalkę i szybko doprowadzając do wysokiego prowadzenia 4:0. Amerykanka  cały czas próbowała odrabiać straty, jednak bardzo solidnie grająca Francuzka nie pozwoliła odebrać sobie tej partii i po 46 minutach była już jedną nogą w półfinale turnieju. W drugiej odsłonie Amerykanka ponownie została przełamana już w pierwszym gemie serwisowym. Garcia przewagę utrzymała już do końca seta, ostatecznie wygrywając 6:4. To pierwszy półfinał singlowy dla Francuzki. Warto jednak wspomnieć że Garcia jest bardzo utytułowaną zawodniczką deblową, w turniejach gry podwójnej dwa razy triumfowała w Roland Garros i była w finale US Open.

Coco Gauff (USA) [12] – Caroline Garcia (FRA) [17] – 3:6, 4:6