Liga Europy: AC Milan pokonuje Olympiakos

• Data publikacji: 04.10.2018, 20:50

AC Milan wygrywa z Olympiakosem przed własną publicznością. Świetne zmiany Gennaro Gattuso pozwoliły Włochom odrobić niekorzystny wynik z 1. połowy i zgarnąć komplet punktów.

Milan zaczął od natarcia na bramkę greckiego zespołu i w 6. minucie Castillejo trafił do siatki. Niestety dla gospodarzy, sędzia podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego.

W 14. minucie padł już w 100%. legalny gol, ale dla gości. Do siatki trafił Guerrero, który pokonał Reinę mocnym strzałem głową. W 21. minucie gospodarze mogli odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób, ale świetne uderzenie Suso z rzutu wolnego przeleciało tuż nad bramką. Nie minęła jednak minuta i Olympiakos mógł zdobyć drugą bramkę. Znów uderzał strzelec bramki, ale tym razem nieznacznie się pomylił. W 35. minucie Milan miał najlepszą okazję do wyrównania w tej części gry. Gonzalo Higuain otrzymał dobre podanie i oddał dobry strzał głową, ale doskonałą interwencją popisał się Jose Sa. Gospodarze próbowali wyrównać, ale nie potrafili trafić do siatki i do przerwy mieliśmy 1:0 dla gości z Grecji.

Po przerwie Milan wziął się do odrabiania strat i mediolańczycy często gościli pod bramką rywala. W ciągu minuty dwukrotnie groźnie uderzał Suso, ale żadna z jego prób nie zakończyła się zdobyciem bramki.

W 70. minucie Milan w końcu doprowadził do upragnionego wyrównania. Do siatki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Cutrone, który wykorzystał dośrodkowanie Rodrigueza i głową pokonał golkipera gości.

6 minut później gospodarze objęli prowadzenie. 7-krotny zdobywca Pucharu Europy zdobył drugą bramkę za sprawą Gonzalo Higuaina. Piłkę wywalczył Calhanoglu, który od razu zagrał do argentyńskiego napastnika. Ten wykorzystał swoją szansę i pokonał bramkarza Olympiakosu pewnym strzałem w dolny róg.

W 79. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Cutrone, które tym samym zakończył emocje w tym spotkaniu. Znów asystę zaliczył Hakan Calhanoglu, który pojawił się na boisku razem z Cutrone. Świetna druga połowa Milanu wystarczyła, aby gospodarze zgarnęli komplet punktów.

AC Milan 3:1 Olympiakos (0:1)
(70', 79' Cutrone; 76' Higuain - 14' Guerrero)

Milan: Reina; Rodriguez, Zapata, Romagnoli, Calabria; Bonaventura (54' Calhanoglu), Bakayoko, Biglia; Castillejo (54' Cutrone), Higuain, Suso (80' Borini)

Olympiakos: Jose Sa; Koutris, Cisse, Roderick, Torosidis (78' Meriah); Guilherme, Natcho, Nahuel (72' Podence), Yaya Toure (82' Fortounis), Fetfatzidis; Guerrero