Ceratizit Challenge by La Vuelta: zwycięstwo Trek-Segafredo na otwarcie

• Data publikacji: 07.09.2022, 20:24

Zespół Trek-Segafredo wygrał jazdę drużynową na czas na Ceratizit Challenge by La Vuelta. Był to pierwszy etap wyścigu, którego liderką została Elisa Longo Borghini.

Vuelta kobiet rozpoczęła się w Marina de Cudeyo w Kantabrii. Płaska trasa jazdy drużynowej na czas liczyła niecałe 20 kilometrów. Faworytki liczyły na pomoc drużyn w zdobyciu ważnych sekund do klasyfikacji generalnej pięcioetapowego wyścigu. Na starcie stanęły Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) i Marta Lach (Ceratizit WNT Pro Cycling).

Najlepszy czas uzyskała drużyna Trek-Segafredo - 23:31. Amerykańska ekipa wyprzedziła Team BikeExchange Jayco o sześć sekund. Trzecie miejsce ze stratą jedenastu sekund zajęło FDJ-Suez-Futuroscope. Drużyna Katarzyny Niewiadomej, Canyon SRAM Racing była siódma, tracąc 59 sekund. Ceratizit WNT Pro Cycling z Martą Lach uzyskał dziewiąty wynik - strata minuty i 21 sekund. Jako pierwsza linię mety w ekipie Trek-Segafredo minęła Elisa Longo Borghini, która została pierwszą liderką zmagań.