Liga Konferencji Europy: po wielkich emocjach Lech przegrywa na start fazy grupowej!
JAKNO / wikimedia

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 08.09.2022, 20:44

Po gigantycznych emocjach spotkanie inaugurujące rywalizację w grupie C Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Villarrealem CF a Lechem Poznań zakończyło się zwycięstwem hiszpańskiego zespołu 4:3.

Zdecydowanym faworytem tego meczu wydawali być się oczywiście podopieczni Unaia Emery'ego, chociaż z całą pewnością wracający powoli na zwycięskie tory "Lechici" mieli chrapkę na sprawienie niespodzianki.

Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla ekipy z Wielkopolski. Kardynalny błąd w obronie popełnił jeden z defensorów Villarrealu, Mikael Ishak odebrał mu futbolówkę, którą do pustej bramki wbił Michał Skóraś. Kolejne minuty gry przebiegały dość wyrównanie, a już na pewno Hiszpanie nie potrafili zdominować na dłużej Lecha. W 32. minucie "Żółta Łódź Podwodna" doprowadziła jednak do wyrównania. Ładnego gola uderzeniem z pierwszej piłki zdobył Samu Chukwueze. Cztery minuty później poznanianie przegrywali już 2:1. Gola po rykoszecie zdobył Alejandro Baena. Hiszpanie grali z coraz większym luzem i po kolejnych czterech minutach zdobyli kolejne trafienie - po ro kolejny Filipa Bednarka pokonał Baena.

Drugie 45 minut, podobnie jak pierwsze, również rozpoczęło się udanie dla Polaków. Dwie minuty po wznowieniu gry kontaktową bramkę z "jedenastki" zdobył kapitan "Kolejorza" Szwed Mikael Ishak. Lech się nie poddawał i walczył dalej by doprowadzić do wyrównania. I się udało! W 62 minucie swojego drugiego gola zdobył Ishak. Stan meczu ponownie był remisowy. Kiedy wydawało się, że rywalizacja zakończy się sensacyjnym remisem 3:3, Francis Coquelin zdobył czwartą bramkę dla Villarrealu i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Lech po tym występie, z całą pewnością, nie ma się jednak czego wstydzić.

Villarreal CF – Lech Poznań 4:3 (3:1)

Bramki: 32' Chukwueze, 36' Baena, 40' Baena, 89' Coquelin - 2' Skóraś, 47' Ishak(k.), 62' Ishak

Villarreal: Jorgensen - Mojica, Cuenca, Mandi, de la Fuente (63' Kiko) - Trigueros (46' Jackson), Morlanes (63' Parejo), Coquelin, Chukwueze (80' Pino) - Morales (63' Moreno), Baena

Lech: Bednarek - Rebocho, Milić, Dagerstal, Pereira - Murawski, Karlstrom - Skóraś (78' Tsitaiszwili), Kvekveskiri (90+1' Sousa), Amaral (71' Szymczak) - Ishak (79' Velde)

Żółte kartki: 46' Mandi, 52' Cuenca, 64' Chukwueze, 83' Baena - 87' Murawski

Sędzia: Ali Palayibik