Eurobasket 2022: Polska — Serbia [ZAPIS LIVE]
Wojciech Figurski/400mm.pl

• Data publikacji: 08.09.2022, 20:30

Reprezentacja Polski jest już pewna awansu do fazy pucharowej EuroBasketu 2022. Przed biało-czerwonymi jest jednak ostatnie spotkanie grupy D, w którym naszym rywalem będzie Serbia, dowodzona przez dwukrotnego MVP NBA, Nikolę Jokica. Czy podopieczni Igora Milicica wywalczą pierwsze miejsce w grupie? Początek już o 21:00.

Relacja na żywo

Dziękujemy państwu za udział w naszej relacji ze zmagań koszykarzy i zapraszamy na relację tekstową live z meczu siatkarzy. Polacy prowadzą z Amerykanami 2:1, a w czwartym secie wygrywają 10:8.

Włosi pokonali Wielką Brytanię 90:56. W takiej sytuacji naszym rywalem w 1/8 finału będzie reprezentacja Ukrainy.

Polska — Serbia — koniec meczu. Reprezentacja Polski przegrała w ostatnim spotkaniu fazy grupowej z Serbią 69:96. Tym samym biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w grupie.

Polska — Serbia 69:96 — obie próby z linii rzutów osobistych trafione przez Olejniczaka.

Polska — Serbia 67:96 — Michał Michalak is on fire! Kolejna trójka Polaka.

Polska — Serbia 64:96 — Guduric trafia z półdystansu nad Schenkiem.

Polska — Serbia 64:94 — a teraz Michalak trafił zza łuku, zmniejszając stratę do trzydziestu punktów. Dwie minuty do końca meczu.

Polska — Serbia 61:94 — po raz kolejny celny rzut Michalaka. To już jedenaście punktów Michała.

Polska — Serbia 59:94 — celny lay-up Michalaka, ale w odpowiedzi trafia Guduric.

Polska — Serbia 57:91 — wreszcie zdobywamy punkty! Kolenda trafił oba osobiste.

Polska — Serbia 55:91 — czternasty punkt z rzędu dla reprezentacji Serbii.

Polska — Serbia 55:89 — nie trafiamy kilku kolejnych prób, a przeciwnicy mają dwa rzuty osobiste.

Polska — Serbia 55:88 — trzydzieści trzy punkty różnicy i czas dla trenera Milicica. Pięć minut do końca meczu.

Polska — Serbia 55:83 — deklasują nas teraz rywale. Celnym rzutem zza łuku raz jeszcze popisał się Davidovac.

Polska — Serbia 55:80 — tym razem zza łuku trafił Davidovac.

Polska — Serbia 55:77 — teraz zza łuku celnym rzutem popisał się Aaron Cel.

Polska — Serbia 52:77 — na celny rzut Kolendy trójka odpowiedział Jaramaz.

Polska — Serbia 50:74 — Milutinov dobija pudło kolegi z drużyny.

Włosi prowadzą z Wielką Brytanią 67:54 przed rozpoczęciem ostatniej odsłony.

Polska — Serbia — po trzech kwartach przegrywamy 50:72.

Polska — Serbia 50:72 — na trójkę Kalinica w ostatniej akcji odpowiedział Sokołowski.

Polska — Serbia 47:69 — Guduric trafia oba osobiste.

Polska — Serbia 47:67 — przechwyt i trafienie Gudurica, na które odpowiedział Kolenda.

Polska — Serbia 45:65 — dobre wejście Olejniczaka, który hakiem zdobywa punkty.

Polska — Serbia 43:65 — Nikola trafia obie próby z linii rzutów osobistych i schodzi na ławkę.

Polska — Serbia 43:63 — kolejne błędy biało-czerwonych w ataku, a Jokic wymusza następny faul. Tym razem przewinił Dziewa, którego zastępuje Olejniczak.

Polska — Serbia 43:63 — zupełnie bez pomysłu w ataku Ponitka, a w kontrze łatwe punkty Gudurica. Przerwa dla Polski.

Polska — Serbia 43:61 — sporo błędów z obu stron, aż w końcu zza łuku rzucił Nikola Kalinic.

Polska — Serbia 43:56 — po serii nieudanych akcji wreszcie punkty dla Serbów zdobył niezawodny Jokić.

Polska — Serbia 43:56 — czwarty faul Olka, za którego wchodzi Dziewa.

Polska — Serbia 43:56 — aj, jaka szkoda. Przechwyt zaliczył Ponitka, ale raz potem ruchoma zasłona Balcerowskiego.

Polska — Serbia 43:56 — przerwa na żądanie szkoleniowca serbskiego zespołu.

Polska — Serbia 43:56 — przechwyt Polaków, a punkty zdobywa Zyskowski! Tylko trzynaście punktów straty.

Polska — Serbia 41:56 — celny trójka Ponitki w kontrze.

Polska — Serbia 38:56 — Lucic wykorzystał świetne podanie od Gudurica i zdobył łatwe punkty.

Polska — Serbia 38:54 — na celny rzut Jokica odpowiedział Balcerowski.

Polska — Serbia 36:52 — celną trójkę drugą połowę otworzył AJ Slaughter.

W drugim rozgrywanym właśnie spotkaniu Włosi prowadzą z Wielką Brytanią po pierwszej połowie 47:37. Przy takich wynikach Polacy zagrają w 1/8 finału z Ukrainą.

Polska — Serbia 33:52 — koniec pierwszej połowy. Po 20 minutach przegrywamy z Serbami 33:52.

Polska — Serbia 33:52 — Kolenda dwukrotnie trafia z linii.

Polska — Serbia 31:52 — niesportowy faul Jokica. Dwa osobiste oraz piłka dla Polski

Polska — Serbia 31:52 — do gry powrócił Nikola Jokic i od razu trafił za 3.

Polska — Serbia 31:49 — doskonała akcja Mateusz Ponitki wykończona wsadem naszego kapitana. Time out dla Serbów.

Polska — Serbia 29:49 — na rzut Micica odpowiada Ponitka.

Polska — Serbia 27:47 — celny rzut wprowadzonego na parkiet Kolendy.

Polska — Serbia 25:47 — dobra akcja Ponitki i Zyskowski trafia z faulem.

Polska — Serbia 23:47 — strata Balcerowskiego i łatwe punkty Micica.

Polska — Serbia 23:45 — świetna akcja Polaków wykończona wsadem Sokołowskiego, ale odpowiada Guduric.

Polska — Serbia 21:43 — Milutinov trafia kolejny raz hakiem i ma już dziesięć oczek.

Polska — Serbia 21:41 — dwa osobiste trafione przez Milutinova.

Polska — Serbia 21:39 — tym razem zza łuku trafia Michalak i ma już siedem punktów.

Polska — Serbia 18:39 — ładny rzut hakiem Milutinova i kolejny czas dla Polski.

Polska — Serbia 18:37 — zza łuku rzuca Davidovac, a przy nim nie było żadnego z naszych.

Polska — Serbia 18:34 — dwa celne rzuty z linii Milutinova.

Polska — Serbia 18:32 — kolejne punkty Michalaka. Bardzo aktywny jest dzisiaj Michał.

Włosi wygrali pierwszą kwartę z Wielką Brytania 29:20, co jest doskonałą wiadomością dla biało-czerwonych.

Polska — Serbia 16:32 — punktują niemal w każdej akcji Serbowie, prowadząc już różnicą szesnastu oczek.

Polska — Serbia 14:28 — na koniec celnym rzutem popisał się jeszcze Jagodic-Kuridza i przegrywamy po pierwszej kwarcie 14:28.

Polska — Serbia 14:26 — nie potrafimy zatrzymać rywali, a kolejny wsad notuje Davidovac.

Polska — Serbia 14:24 — Milutinov pakuje piłkę do kosza, ale w odpowiedzi trafia Michalak.

Polska — Serbia 12:22 — Sokołowski trafia tylko jeden z dwóch rzutów wolnych.

Polska — Serbia 11:22 — kapitalny blok Olejniczaka, ale zaraz potem strata i punkty Serbów.

Polska — Serbia 11:20 — w odpowiedzi Jokić wchodzi pod kosz i trafia po raz kolejny.

Polska — Serbia 11:18 — chaotyczna akcja Polaków zakończona celnym rzutem Zyskowskiego.

Przerwa na żądanie trenera Igora Milicica.

Polska — Serbia 9:18 — koronkowa akcja Serbów zakończona punktami spod kosza.

Polska — Serbia 9:14 — jest pierwsza trójka biało-czerwonych! Trafił Sokołowski.

Polska — Serbia 6:14 — łatwe punkty Jokica i już osiem oczek różnicy.

Polska — Serbia 6:12 — uciekają nam Serbowie po kolejnym trafieniu.

Polska — Serbia 6:10 — wreszcie odpowiedź podopiecznych Milicica z półdystansu.

Polska — Serbia 4:10 — rozkręcają się Serbowie, trafiając drugą trójkę.

Polska — Serbia 4:7 — pierwsza trójka w meczu trafiona przez naszych rywali.

Polska — Serbia 4:4 — świetna akcja Slaughtera z Balcerowskim i punkty naszego środkowego.

Polska — Serbia 2:4 — kolejne punkty dla Serbów.

Polska — Serbia 2:2 — faulowany przy rzucie Jokić trafia oba osobiste.

Polska — Serbia 2:0 — pierwsze punkty w meczu dla Polaków.

Dla naszych koszykarzy ważny będzie równoległy mecz Wielkiej Brytanii z Włochami. Jeśli Azzurri wygrają, to Polska — w przypadku przegranej z Serbią — trafi na Ukrainę. Jeśli wygrają zawodnicy z Wysp, to biało-czerwoni zagrają z Chorwacją.

Z kolei w przypadku porażki podopieczni Igora Milicica spadną na trzecią pozycję, ale w 1/8 finału naszym rywalem najprawdopodobniej będzie Ukraina.

Jeśli Polacy wygrają z Serbią, to zajmą pierwsze miejsce w grupie, a w 1/8 finału zagrają z Włochami.

Spotkanie rozpocznie się już za 30 minut, a jego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie D.

Dobry wieczór państwu. Witamy bardzo serdecznie w naszej relacji z ostatniego meczu fazy grupowej EuroBasketu 2022, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią.