Pięciobój nowoczesny - MŚJ: brąz Krystiana Trepczyka
UIPM newsletter

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.09.2022, 21:09

Krystian Trepczyk zdobył brązowy medal mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w kategorii wiekowej do lat 17. Bartosz Szmytke zajął miejsce 10., a drużynowo Polacy uplasowali się tuż za podium. Wśród dziewcząt Hanna Jakubowska była 15.

W kategorii do lat 17 rozgrywane są trzy (a tak naprawdę dwie) konkurencje - pływanie i laser run. Po pierwszej części tych zawodów Trepczyk zajmował drugie miejsce (2:06.98), ustępując tylko... Bartoszowi Szmytke (2:04.68). Duet Polaków wyprzedzał Włocha Denisa Agavrilone i Egipcjanina Yassina Elhady. Jak to zwykle bywa kombinacja przewróciła klasyfikację do góry nogami, a jedynym, który utrzymał się w ścisłej czołówce był Trepczyk. Polak dał się wyprzedzić Egipcjaninowi Marwamowi Allamowi i Węgrowi Adamowi Peterowi, ale nad resztą utrzymał bezpieczną przewagę. Szmytke biegł i strzelał słabiej, spadając na 10. miejsce. Drużynowo najlepsi byli Egipcjanie przed Francuzami i Włochami. Polacy, do wyniku których zaliczano także półfinałowy występ Adama Machaja zajęli czwarte miejsce, choć sumę punktów mieli lepsza niż brązowi medaliści.

Wśród dziewcząt zajęła 3. miejsce na pływalni z czasem 2:21.52. Szybsze były tylko Egipcjanka Ritage Ramadan i Węgierka Zora Zeman. Liderki po pierwszej części zawodów nie liczyły się jednak w walce o medale. Polka spadła na 15. miejsce, Egipcjanka byłą ostatnia, tylko Węgierka utrzymała się dość wysoko, na szóstym miejscu. Najlepiej pobiegła i strzelała Koreanka Sumin Shin, która minimalnie wyprzedziła Egipcjankę Ganah Elgindy i Węgierkę Emmę Meszaros. Drużynowo Egipcjanki wyprzedziły Węgierki i Niemki. Polki (doliczono półfinałowy występ Zuzanny Gradoń i eliminacyjny Katarzyny Dębskiej) zajęły siódme miejsce.