US Open: Ons Jabeur pierwszą finalistką turnieju! [WIDEO]
PPP

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 09.09.2022, 02:27

Ons Jabeur rozbija rywalkę i jako pierwsza melduje się w finale US Open. W imponującym stylu Tunezyjka wygrywa z Caroline Garcią 6:1, 6:3.

Tego dnia czekały nas dwa półfinały wielkoszlemowego turnieju. Jako pierwsze na kort imienia Arthura Ashe’a wyszły Ons Jabeur i Caroline Garcia. Obie tenisistki rozgrywają bardzo dobry sezon, więc spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Panie dotychczas spotykały się jedynie dwa razy, w 2019 i 2020 roku, z obu pojedynków zwycięsko wyszła Jabeur.

Pierwszego seta mocno zaczęła Tunezyjka, wykorzystując już pierwszego break-pointa i wychodząc na prowadzenie. Garcia mecz rozpoczęła bardzo nerwowo, przez co częściej zdarzały jej się niewymuszone błędy. W piątym gemie spotkania ponownie doszło do przełamania na korzyść Jabeur, która miała już solidną zaliczkę na wygranie pierwszej partii. Tunezyjka będąca w znakomitej dyspozycji nie zatrzymywała się nawet na chwile i po niespełna 23 minutach mogła cieszyć się z wygranej w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie ponownie dominowała Jabeur. Tunezyjka popełniała bardzo mało błędów, a bardzo solidny serwis skutecznie utrudniał zadanie Garcii, która przełamana została już w czwartym gemie. Gra francuskiej tenisistki w porównaniu do pierwszej partii bardzo się poprawiła, mimo to nie umiała znaleźć recepty na tak dobrze grającą rywalkę. Mecz zakończył się po nieco ponad godzinie. Dla Tunezyjki to już drugi finał imprezy wielkoszlemowej w tym roku. Jabeur zmierzy się w nim ze zwyciężczynią drugiego półfinału Iga Świątek – Aryna Sabalenka, na relację live z tego spotkania zapraszamy TUTAJ!

Caroline Garcia (FRA) [17] – Ons Jabeur (TUN) [5] – 1:6, 3:6