Koszykówka 3x3 - ME: pewna wygrana Polek
fot. FIBA

Koszykówka 3x3 - ME: pewna wygrana Polek

  • Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 09.09.2022, 16:00

Reprezentacja Polski rozpoczęła swój udział w mistrzostwach Europy w koszykówce 3x3 od zwycięstwa. Polki okazały się lepsze od reprezentantek Cypru i wygrały aż 22:8.

 

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 na mistrzostwa Europy przyjechała w składzie: Klaudia Sosnowska, Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Fiszer. Polki swoje zmagania rozpoczynały od spotkania z Cyprem i były zdecydowanymi faworytkami tego starcia.

 

Konto punktowe Polek po ponad minucie gry otworzyła Klaudia Gertchen. Nasze zawodniczki długo nie były w stanie zdobyć punktów, ale wspomniana zawodniczka skutecznie wykonała rzut osobisty. Polki pomimo problemów w ataku na początku spotkania nie traciły dystansu do rywalek ze względu na dobrą grę w obronie. Nasza drużyna dalej miała problemy z ofensywą do momentu, w którym fantastyczną serię zanotowała Aldona Morawiec. Polka najpierw skutecznie wykonała dwutakt, a w kolejnych dwóch akcjach pewnie trafiała zza łuku. Seria naszej zawodniczki poparta dobrą grą całego zespołu w obronie pozwoliła na objęcie prowadzenia 10:4. Polki w kolejnych minutach nie pozostawiły rywalkom żadnych wątpliwości, w pewnym momencie zdobywając cztery punkty w przeciągu kilku sekund. Najpierw zza łuku trafiła Gertchen, która po wznowieniu gry przez Cypryjki natychmiast przechwyciła piłkę i podała do Morawiec, a ta po raz kolejny trafiła z dystansu. Najmocniejszą bronią naszej drużyny okazały się więc rzuty zza łuku i właśnie taką akcją Klaudia Sosnowska zakończyła spotkanie.

 

Reprezentacja Polski wygrała ostatecznie aż 22:8 i fantastycznie rozpoczęła mistrzostwa. Polki przez całe spotkanie grały znakomicie w obronie, a po dość niemrawym początku bardzo dobrze zaprezentowały się również w ofensywie.

 

Kolejny mecz Polek odbędzie się już dzisiaj o 21:40, a ich rywalkami będą reprezentantki Litwy.

 

Andrzej Kacprzak – Poinformowani.pl

Andrzej Kacprzak

Pasjonat sportu i rocka. Piszę głównie o piłce nożnej, koszykówce, tenisie oraz Formule 1.