Pięciobój nowoczesny - MŚJ: sztafeta dziewcząt U17 na 10. miejscu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.09.2022, 21:52

Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń zajęły 10. miejsce w rywalizacji sztafet U17 na mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym. Złoto dla Egipcjanek.

W tej kategorii wiekowej, przypomnijmy, rozgrywane są dwie, a w zasadzie trzy konkurencje - pływanie i laser run. czyli połączenie biegu i strzelectwa. Młode Polki spisały się na pływalni dość słabo. Wynikiem 2:26.21 zajęły 16. miejsce i wiadomo było, że o miejsce w czołówce będzie szalenie ciężko, choć tarta do liderek nie była wielka - nieco ponad pół minuty.

W kombinacji Gradoń i Matusik spisały się zdecydowanie lepiej, awansowały na 10. miejsce, ale do walki o medale się nie włączyły. Złotymi medalistkami zostały Egipcjanki Ritage Ramadan i Farida Khalil. Na drugim stopniu podium stanęły Niemki Amelie Treib i Nadja Farmand, a brązowy medal zdobyły Brytyjki Zoe Spokes i Elizabeth Ryan.

Sztafeta dziewcząt U17

1. Ritage Ramadan i Farida Khalil (Egipt)
2. Amelie Treib i Nadja Farmand (Niemcy)
3. Zoe Spokes i Elizabeth Ryan (Wielka Brytania)
---
10. Hanna Matusik i Zuzanna Gradoń

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.