PKO Ekstraklasa: Widzew znów wygrywa. Cracovia pokonana
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 09.09.2022, 22:33

W meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź rywalizował u siebie z Cracovią, którą ograł 2:0.

Cracovia po czterech meczach bez zwycięstwa wygrała ostatnie spotkanie z Rakowem Częstochowa aż 3:0. Widzew przeciwnie. Po dwóch zwycięstwach z rzędu przyszła porażka 0:2 z Lechem Poznań. Wyżej w tabeli przed tym spotkaniem plasowała się Cracovia mająca 13 pkt. Widzew miał 3 oczka mniej.

W piątkowym spotkaniu pierwsze trafienie padło już w 4. minucie. Prostopadłe podanie w pole karne otrzymał zza szesnastki Sanchez. Ten w sytuacji sam na sam mylił się, ale przy dobitce Dominika Kuna Niemczycki był już bezradny. Przebieg tego meczu był utrudniany przez przerwy z powodu rac i zadymienia boiska.

Po czasie wszystko jednak wróciło do normy. Widzew szanse na podwyższenie miał jeszcze przed przerwą, bo w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po dograniu z prawej strony w poprzeczkę trafił Sanchez.

Drugi gol padł w 53. minucie. W polu karnym piłkę ręką dotknął Siplak, zaś jedenastkę na bramkę zamienił Marek Hanousek.

Cracovii nie było stać nawet na gola kontaktowego. W 70. minucie świetny strzał Myszora zza pola karnego oddał Myszor, ale z problemami piłkę przed siebie zdołał odbić Ravas.