Bundesliga: zwycięstwo Lipska nad Dortmundem
Ungry Young Man/Flickr

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 10.09.2022, 17:21

Hitem tej kolejki niemieckiej Bundesligi było starcie RB Lipsk z Borussią Dortmund. Spotkanie okazało się być jednostronnym widowiskiem. RB Lipsk pod dowództwem nowego trenera zdemolowało Borussię 3:0. Bramki strzelali Willi Orban, Dominic Szoboszlai oraz Amadou Haidara. Szczególnie bramka tego drugiego jest warta zobaczenia, gdyż jest to gol z tych "stadiony świata".

Starcie tych dwóch drużyn zawsze budzi emocje w sercach niemieckich kibiców. Dodatkowym smaczkiem przed tym starciem był fakt, iż były trener Borussi Dortmund, czyli Marco Rose, objął stery RB Lipsk w tym tygodniu. Wracając do spotkania, już na samym starcie ujrzeliśmy bramkę gospodarzy. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Willi Orban, który wyprzedził przeciwnego obrońcę i głową zapakował piłkę do siatki. Piłkarze Borussi Dortmund wyglądali natomiast jak dzieci we mgle.

Dalsza część pierwszej połowy wyglądała dość interesująco. Drużyna gości potrafiła skonstruować ciekawą akcję od własnej bramki, aż po środek pola, ale za każdym razem ofensywa Borussi nie potrafiła dokończyć dzieła. RB Lipsk natomiast grał bardzo wysokim pressingiem i wielokrotnie mogli podwyższyć prowadzenie, ale środkowi obrońcy Borussi stali na wysokości zadania. Pod koniec pierwszej połowy Dominic Szoboszlai zaskoczył całą przeciwną drużynę potężnym strzałem z dystansu, który wylądował w samym oknie bramki Borussi! Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa zaprezentowała nam znacznie zwolnione tempo gry. Obie drużyny nie zagroziły poważnie sobie nawzajem i większość czasu piłka krążyła w środku pola lub od bramki do bramki. W 72. minucie bardzo dobrą okazję miał Timo Werner, lecz Niemiec niepotrzebnie oddawał strzał na bramkę, zamiast szukać lepiej ustawionego Christophera Nkunku. Dobicie piłkarzy Terzicia przyszło w 84. minucie. Obrońcy BVB stracili piłkę tuż przy własnym polu karnym, a to tylko napędziło akcję RB Lipsk, w której finale Timo Werner wystawił piłkę na pustą bramkę Amadou Haidarze, który podwyższył wynik na 3:0. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 3:0 (2:0)

Bramki: 6' Orban, 45' Szoboszlai, 84' Haidara

RB Lipsk: Gulacsi - Simakan (68' Henrichs), Orban, Diallo (77' Gvardiol) - Szoboszlai (86' Kampl), Laimer, Schlager, Raum - Forsberg (78' Haidara) - Werner (86' Silva), Nkunku

Borussia Dortmund: Meyer - Meunier, Sule, Schlotterbeck, Guerreio - Wolf (59' Reyna), Bellingham, Ozcan (70' Njinmah), Reus, Brandt (59' Moukoko) - Modeste (87' Can)

Żółte kartki: Meunier, Laimer, Raum

Sędzia: Sven Jablonski