Koszykówka 3x3 - ME: Polacy ze zwycięstwem w pierwszym meczu

• Data publikacji: 10.09.2022, 20:17

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 rozpoczęła mistrzostwa Europy od zwycięstwa. Polacy pokonali 21:13 Czarnogórę.

Polacy rozpoczęli mistrzostwa Europy od meczu z Czarnogórą (Marko Andelić, Nemanja Gawranić, Milos Jowanowić i Waso Popowić). Nasz zespół przyjechał do Grazu w połowie zmienionym zestawieniu niż grał do tej pory. W ekipie pozostali Szymon Rduch i Przemysław Zamojski. W składzie znaleźli się świetnie znany z polskiej ligi Krzysztof Sulima oraz Marcel Ponitka, który zamiast na mistrzostwach w 5x5 gra w kadrze 3x3.

Polski zespół jest rozstawiony z numerem 8, a rywale dopiero z 25, więc wygrana i zapewnienie sobie miejsca w ćwierćfinale były obowiązkiem. W swoim pierwszym meczu Czarnogórcy przegrali 17:21 z faworytem grupy, Łotwą. Była to ich ostatnia szansa na to, aby nie pożegnać się z turniejem. Wynik był bliski remisu jedynie na samym początku. Koszykarze z Czarnogóry zatrzymali się na czterech punktów. Tym samym po blisko trzech minutach Polacy prowadzili już 13:4.

Następnie moment ze słabą skutecznością mieli Biało-Czerwoni. Czarnogóra zanotowała serię 5:0, którą przerwał trafieniami z rzutów wolnych Przemysław Zamojski. Nasi koszykarze pewnie utrzymali bezpieczną przewagę. Mecz zakończył Zamojski celnym rzutem zza łuku na 21:13, gdy na zegarze były jeszcze dwie minuty i 44 sekundy. O 21:40 nasza drużyna zagra z Łotwą o pierwsze miejsce w grupie C.

Polska - Czarnogóra 21:13