Maja Włoszczowska na 6. miejscu w Austrii

• Data publikacji: 14.05.2018, 11:29

Maja Włoszczowska zajęła 6. miejsce w zawodach Dachstein Salzkammergut Grand Prix w Austrii. Zmagania zaliczane były do kategorii Hors Class (HC). Był to ostatni sprawdzian wicemistrzyni olimpijskiej przed zasadniczą fazą Pucharu Świata.

Zawody zdecydowanie wygrała Jana Belomoina. Mistrzyni Europy przejechała trasę w czasie 1:33:03,9 i wygrała z olbrzymią przewagą. Druga była Barbara Benko. Węgierka była wolniejsza od Ukrainki o półtorej minuty. Trzecie miejsce zajęła Meksykanka Daniela Campuzano Chaves, która przegrała z Belomoiną o 4 minuty. Pięć minut po zwyciężczyni, na linii mety pojawiła się Maja Włoszczowska, która zajęła 6. miejsce. Najbliższym celem reprezentantki Polski są zawody Pucharu Świata w niemieckim Albstadt, które odbędą się w niedzielę. Inna licząca się w Pucharze Świata zawodniczka, Pauline Ferrand Prevot, w Austrii zajęła 9. miejsce. Druga ze startujących w Dachstein Salzkammergut Polek, Paula Gorycka uplasowała się na 14. miejscu ze stratą 12,5 minuty.