Koszykówka 3x3 - ME: bolesna porażka z Łotwą

• Data publikacji: 10.09.2022, 21:59

Reprezentacja Polski przegrała 13:21 z Łotwą w drugim meczu grupowym na mistrzostwach Europy w Grazu. Polacy zajęli drugie miejsce w grupie.

W pierwszych spotkaniach grupy C reprezentacje Polski i Łotwy pewnie wygrały z Czarnogórą. Tym samym awans do ćwierćfinału był pewny. Stawką meczu naszej drużyny z mistrzami olimpijskimi było pierwsze miejsce i uniknięcie Serbii w 1/4 finału. Marcel Ponitka, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch i Krzysztof Sulima liczyli na sprawienie niespodzianki w meczu z drużyną, która tydzień temu wygrała World Tour w Montrealu.

Niestety, spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla naszej ekipy. Po dwóch minutach Łotysze prowadzili 5:1. Różnicę zmniejszył rzutem za dwa punkty Przemysław Zamojski. Koszykarze z Łotwy trafiali z dystansu i powiększyli swoją przewagę, notując serię kilku kolejnych punktów. W piątej minucie było już 15:5 dla faworytów. W późniejszej fazie gry Polacy poprawili skuteczność, ale Łotysze nie zwalniali tempa. Ostatecznie na ponad trzy i pół minuty przed końcem czasu Cawars trafił za dwa punkty na 21:13. Tym samym polski zespół zajął drugie miejsce w grupie i w niedzielę o 13:55 w pierwszym ćwierćfinale zagra z Serbią.

Łotwa - Polska 21:13