Seria A: Milan wygrywa pomimo problemów
Serie A

• Dodał: Damian Duda
  • Data publikacji: 10.09.2022, 22:55

Mecz między Sampdorią i AC Milanem to pojedynek drużyn z dwóch różnych biegunów tabeli. Różnica klas była widoczna od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Faworytem w tym pojedynku na pewno byli podopieczni trenera Piolega, jednak Sampdoria nie miała zamiaru się poddawać. Spotkanie od początku przynosiło wiele emocji. Obie ekipy od pierwszego gwizdka chciały atakować i nie chowały się za podwójną gardą. Lepiej w spotkanie weszli goście. Leao w siódmej minucie ruszył lewą stroną, ograł Bereszyńskiego, i dograł piłkę w pole karne. Tam zawodnicy Milanu wymienili kilka podań a całą akcję golem zakończył Messias. Zaledwie piętnaście minut później Rossoneri podwyższyli na 0:2, jednak sędzia, po interwencji VAR'u, anulował bramkę. Zawodnicy z Mediolanu schodzili na przerwę przy prowadzeniu 0:1. Wynik mógł być wyższy, jednak w bramce dobrze sprawował się Audero.

Druga połowa bardzo źle zaczęła się dla ekipy z Mediolanu. Już w 47. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Leao. Od tego momentu Sampa grała w przewadze jednego zawodnika. Gospodarze wykorzystali grę o jednego więcej już 10 minut później. Po centrze Augello, Djuric strzałem głową z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Rossoneri od tego momentu zabrali się do pracy. Mimo, iż grali o jednego zawodnika mniej, raz po raz atakowali bramkę rywali. Ich ataki opłaciły się, ponieważ w 66. minucie wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Giroud.  W dalszej części spotkania różnica jednego gracza nie była widoczna. Obie ekipy próbowały atakować, jednak żadna z nich nie zrobiła tego na tyle skutecznie, aby zdobyć gola.

Milan zdobywa kolejny komplet punktów w sezonie i umacnia swoją pozycję w czołówce tabeli. Sampdoria jeszcze w tym sezonie nie wygrała. Jeśli zawodnicy trenera Giampaolo nie chcą walczyć o utrzymanie do ostatniej kolejki, powinni zacząć regularnie punktować.

Sampdoria - AC Milan 1:2 (0:1)

Składy:

Sampdoria: Audero- Bereszyński (Gabbiadini)- Ferrari- Murillo- Augello- Villar (Vieira)- Leris- Rincon- Sabiri- Djuric (Verre)- Caputo (Qualiarella)

AC Milan: Maignan- Hernandez- Kjaer- Kalulu- Calabri- Tonali- Pobega (Vranckx)- Leao- De Ketelaere (Bennacer)- Messias (Tomori)- Giroud

Zółte kartki: Ferrari 54', Villar 66', Quagiarella 90+3', Augello 90+4', Leris 90+7'- Leao 17',47'

Czerwone kartki: Leao 47', Giampaolo 90+7'

Sędziował: Michael Fabbri