PKO Ekstraklasa: remis pomiędzy Piastem i Górnikiem w meczu derbowym

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.09.2022, 22:30

Górnik Zabrze zremisował 3:3 z Piastem Gliwice w meczu dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem derbów zostali Damian Kądzior i Richard Jensen.

Znakomicie mecz rozpoczęli goście. Piast przełożył skuteczność stałych fragmentów gry ze starcia z Miedzią Legnica. W piątej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Kądziora do własnej siatki trafił Richard Jensen. Pierwszy kwadrans zamknął drugi gol drużyny Waldemara Fornalika. Ponownie rzut wolny bił Kądzior, a na listę strzelców wpisał się Kamil Wilczek. Od tego momentu zdecydowaną dominację przejęli gospodarze. W 17. minucie Erik Janża popisał się tak zwanym "centrostrzałem", zdobywając kontaktowe trafienie. Kolejne próby zabrzan przyniosły efekt w 42. minucie. Analiza VAR wykazała faul Alexandrosa Katranisa i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem był Piotr Krawczyk.

Po przerwie ataki gospodarzy zostały szybko stłumione. W 49. minucie Kądzior zebrał piłkę na szesnastym metrze i pokonał golkipera. Górnik nie mógł pogodzić się z niekorzystnym rezultatem. Kolejne strzały nie przynosiły jednak skutku. Duże emocje przyniósł doliczony czas gry. W 98. minucie ukarany czerwoną kartką został Ariel Mosór. Chwilę później pod rzucie rożnym piłkę na dwa razy do siatki wbił Richard Jensen. Remis 3:3 nie oddawał przebiegu spotkania. Zabrzanie oddali ponad dwadzieścia strzałów przy ledwie 6 próbach gości.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice: 3:3 (2:2)

Bramki: 17' Janża, 42' (k.) Krawczyk, 90+9' Jensen - 5' (s.) Jensen, 14' Wilczek, 49' Kądzior

Górnik: Broll - Szcześniak, Janicki, Jensen - Olkowski (68' Wojtuszek), Kotzke (68' Vrhovec), Mvondo, Janża, Dadok (78' Podolski), Okunuki (84' Pacheco) - Krawczyk (78' Włodarczyk)

Piast: Plach - Reiner (46' Mokwa), Czerwiński, Mosór - Katranis (81' Holubek), Tomasiewicz (81' Dziczek), Hateley, Pyrka (85' Ameyaw), Kądzior - Toril (73' Sappinen), Wilczek

Żółte kartki: 29' Janża, 56' Janża - 31' Reiner, 41' Katranis, 81' Kądzior

Czerwona kartka: 90+8' Mosór

Sędzia: Bartosz Frankowski