Siatkówka — MŚ: Włosi rywalem Polaków o złoto! (WIDEO)

• Data publikacji: 10.09.2022, 23:00

Reprezentacja Włoch będzie rywalem polskich siatkarzy w jutrzejszym spotkaniu o mistrzostwo świata w siatkówce! Podopieczni Ferdinando De Giorgi pokonali Słoweńców 3:0, a najlepszym punktującym drużyny był Daniele Lavia, który zdobył 15 oczek.

Przed rozpoczęciem meczu faworytem wydawali się Włosi, który na turnieju nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Co więcej, Azzurri w ćwierćfinale rozprawili się po tie-breaku z aktualnymi mistrzami olimpijskimi, Francuzami, którzy byli głównym faworytem do złotego medalu. Słoweńcy zaliczyli natomiast jedno potknięcie, właśnie przeciwko Trójkolorowym, przegrywając w pięciu setach.

Dzisiejszy półfinał rozpoczął się od całkowitej dominacji Włochów, którzy po pierwszych ośmiu piłkach prowadzili aż 7:1. Słoweńcy bardzo szybko odrobili jednak straty, zmniejszając różnicę do jednego punktu, głównie dzięki skutecznej grze Tine Urnauta. W dalszej fazie seta kolegów zawiódł jednak Klemen Cebulj, kończąc zaledwie 3 z 12 ataków, a po przeciwnej stronie na kosmiczny poziom wszedł Daniele Lavia. Tym sposobem Włosi ponownie odskoczyli i ostatecznie wygrali partię 25:21.

W drugim secie sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Początek to przewaga po stronie Azzurrii, która raz jeszcze została dość szybko zniwelowana. Tym razem Słowenii brakowało jednego lidera, który pociągnąłby ich grę, a u rywali swoją robotę wykonywał Lavia. To głównie dzięki przyjmującemu Włosi ponownie przejęli kontrolę w końcówce seta, zwyciężając 25:22.

W ostatnim secie Słoweńcy przegrywali już 0:5, ale raz jeszcze podnieśli się, doprowadzając do stanu 17:17. Wydawać się mogło, że podopieczni Gheorghe Cretu nie dopuszczą po raz trzeci do katastrofy w końcówce seta, szczególnie patrząc na to, jak odrobili całą stratę. Niestety dla nich, w ostatnich piłkach liderzy ponownie zawiedli i ostatecznie Włosi wygrali 25:21, świętując awans do finału mistrzostw świata.

Włochy — Słowenia 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)