Eurobasket 2022: Polska - Ukraina [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 11.09.2022, 11:50

Zapraszamy na relację live z meczu 1/8 finału Eurobasketu pomiędzy Polską a Ukrainą. Początek spotkania o 12:00

Relacja na żywo

Tymczasem dziękujemy Państwu za udział w naszej relacji. Kolejny sukces polskich sportowców po wczorajszym triumfie Igi Świątek w wielkoszlemowym US Open oraz awansie siatkarzy do finału mistrzostw świata. Nie jest to jednak koniec wielkich emocji w ten weekend. O 18:05 Polki zagrają z Holenderkami w półfinale mistrzostw Europy w koszykówce 3x3, a o 21:00 wspomniani już wcześniej siatkarze zmierzą się z Włochami o tytuł mistrzów świata.

W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się ze Słowenią i słynnym Luką Donciciem.

Polska - Ukraina 90:86 - Koniec Spotkania! Było gorąco, ale Polacy wygrywają 94:86. Fantastyczny występ i awans do ćwierćfinału.

Polska - Ukraina 90:86 - absurdalne zachowanie Zyskowskiego, który był już sam na sam z koszem i z tylko sobie znanych przyczyn pozwolił się dogonić rywalowi. Pod koszem rywali odnalazł się na szczęście Slaughter, który był faulowany, a następnie pewnie wykorzystał oba rzuty osobiste.

Polska - Ukraina 88:86 - trafia swoje rzuty osobiste Mykhailiuk i Ukraińcy są bardzo blisko.

Polska - Ukraina 87:84 - rywale nie odpuszczają. Słaba gra Polaków w ataku i Ukraińcy skutecznie nas kontrują. Łatwych 6 punktów z rzędu dla naszych sąsiadów ze wschodu.

Polska - Ukraina 87:78 - Mateusz Ponitka trafia za 3 punkty i znakomicie zaczyna to wyglądać. Niecałe 3 minuty do końca spotkania.

Polska - Ukraina 84:78 - fantastyczne ostatnie minuty Polaków! Kolejna skuteczna akcja za 2 punkty Ponitki, później świetna obrona, podanie naszego lidera niemal przez całe boisko do Sokołowskiego i w końcu trafienie za 3 punkty.

Polska - Ukraina 79:76 - długo oba zespoły nie mogły zdobyć punktów, ale to Polacy przełamują impas! Znakomity rzut za 3 punkty Mateusza Ponitki.

Polska - Ukraina 76:76 - Ukraińcy zdecydowanie mają dobry moment w swojej grze. Znów trafiają trójkę za trójką.

Polska - Ukraina 69:67 - faulowany przy rzucie za trzy punkty był Jakub Garbacz. Polak trafia wszystkie trzy rzuty osobiste i wyprowadza nas na prowadzenie na zakończenie trzeciej kwarty.

Polska - Ukraina 66:64 - niezwykle trudny rzut trafia A.J. Slaughter. Nasz lider ma już na swoim koncie 20 punktów.

Polska - Ukraina 64:62 - bardzo dużo fauli obu zespołów w tej części gry. Rywalizacja w ostatnim czasie rozgrywa się głównie na linii rzutów osobistych.

Polska - Ukraina 62:61 - świetnie gra dzisiaj Aleksander Dziewa na atakowanej tablicy. Niestety podkoszowy popełnił właśnie już swój czwarty faul.

Polska - Ukraina 62:59 - Polacy już na prowadzeniu! Świetne podanie Ponitki, a Aleksander Dziewa skutecznie wykańcza akcję 2+1.

Polska - Ukraina 59:59 - znakomicie teraz zagrali Polacy! Dwie świetne akcje w defensywie i skuteczne zagrania Ponitki i Sokołowskiego. Reprezentacja Polski wyrównała stan meczu.

Polska - Ukraina 54:59 - niestety rywale znów nam odskakują. Pozytywną informacją jest natomiast przekroczenie przez Ukraińców limitu fauli już na pięć minut przed końcem kwarty.

Polska - Ukraina 51:53 - po niesportowym faulu Alexa Lena Polacy zbliżają się do rywali na dwa punkty.

Polska - Ukraina 46:49 - rozpoczęła się już druga połowa spotkania. Polacy utrzymują się póki co blisko rywali.

Polska - Ukraina 42:45 - na zakończenie drugiej kwarty reprezentacja Polski przegrywa z Ukrainą trzema punktami.

Polska - Ukraina 42:45 - znakomita okazja na zbliżenie się do rywali na koniec pierwszej połowy. Niestety Mateusz Ponitka znów postawił na indywidualizm, a jego rzut zza łuku nie doleciał nawet do obręczy...

Polska - Ukraina 42:45 - jest na szczęście kolejny dobry rzut Slaughtera za 3 punkty.

Polska - Ukraina 39:44 - i kolejna... źle to zaczyna wyglądać.

Polska - Ukraina 37:41 - kolejna trójka i rywale powoli zaczynają nam uciekać.

Polska - Ukraina 37:38 - niestety kolejne nieskuteczne indywidualne akcje Ponitki, po których nie jesteśmy w stanie ustawić dobrej obrony i Ukraińcy prowadzą.

Polska - Ukraina 35:31 - znakomita seria Polaków. Punkty zdobyli kolejno Balcerowski, Michalak i Slaughter. Teraz to trener rywali ratuje się przerwą na żądanie.

Polska - Ukraina 29:31 - od razu po wznowieniu gry wymiana celnych rzutów zza łuku.

Polska - Ukraina 26:28 - nie najlepszy początek drugiej kwarty w wykonaniu naszej drużyny. Ukraińcy objęli prowadzenie i trener Milicić od razu decyduje się na przerwę na żądanie.

Polska - Ukraina 24:21 - niestety rywale trafiają niemal równo z syreną, ale na koniec pierwszej kwarty to Polacy są na prowadzeniu.

Polska - Ukraina 22:19 - kolejny znakomity rzut A.J. Slaughtera, ale dobra odpowiedź Ukraińców. Slaughter ma na swoim koncie już 11 punktów.

Polska - Ukraina 19:14 - dwukrotnie trafia teraz A.J. Slaughter i nasza drużyna znów ucieka rywalom.

Polska - Ukraina 14:14 - niestety teraz trochę niefrasobliwość przy rozgrywaniu piłki i Ukraińcy wyrównali stan meczu.

Polska - Ukraina 14:10 - kolejna świetna akcja Balcerowskiego i reprezentacja Polski już 4 punkty z przodu. Polacy świetnie wyglądają również w obronie.

Polska - Ukraina 10:7 - skuteczny rzut zza łuku Alexa Lena, ale natychmiastowa odpowiedź Olka Balcerowskiego i Polacy wciąż z przodu.

Polska - Ukraina 5:4 - . Polacy mieli tylko 2 sekundy na zegarze, ale fantastycznie zagrał A.J. Slaughter. Niestety po chwili błąd w obronie i wyprowadzeniu piłki i Ukraińcy nas doganiają.

Polska - Ukraina 2:0 - niecała minuta gry za nami. Reprezentacja Polski otwiera swoje konto punktowe za sprawą rzutów osobistych Mateusza Ponitki.

Już za moment początek spotkania pomiędzy Polską a Ukrainą. Nasza drużyna zaczyna w składzie: Aleksander Balcerowski, Michał Sokołowski, Aaron Cel, Mateusz Ponitka, A.J. Slaughter.