Fortuna 1 Liga: remis w meczu na szczycie
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 11.09.2022, 18:16

Spotkanie 10. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zakończyło się remisem. Po trafieniu Trąbki dla łodzian i bramce Radwańskiego dla gości padł wynik 1:1.

Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla łodzian, którzy to już w 2. minucie gry wyszli ba prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, gola głową zdobył Michał Trąbka. W kolejnych minutach niecieczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ekipie z Małopolski zdecydowanie brakowało skuteczności. ŁKS próbował zaskakiwać swoich rywali głównie z kontrataków, jednak Tomasz Loska w bramce gości czasami wyczyniał cuda przy obronach strzałów.

Drugie 45 minut również rozpoczęło się od trafienia, ale tym razem dla podopiecznych Radoslava Latała. W 50. minucie ładną akcję celnym uderzeniem wykończył Adam Radwański. W dalszej fazie rywalizacja żadna ze stron nie potrafiła na dłużej zdominować przeciwnika i po dość przeciętnej grze wynik już się nie zmienił i zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1.

ŁKS Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: 2' Trąbka - 50' Radwański

ŁKS: Arndt - Dankowski, Monsalve, Koprowski (88' Tutyskinas), Marciniak - Trąbka (88' Glapka), Lorenc, Kowalczyk - Pirulo (76' Kort), Balongo (54' Janczukowicz), Biel (54' Kelechukwu)

Termalica: Loska - Biedrzycki, Farbiszewski, Kadlec - Radwański (83' Grabowski), Rep (46' Pietraszkiewicz), Dombrovskij, Poliarus (76' Ambrosiewicz), Zawiskij - Hubinek (76' Mesanović), Poznar (68' Śpiewak)

Żółte kartki: 42' Balongo, 89' Kort - 42' Biedrzycki, 69' Radwański, 70' Kadlec

Sędzia: Damian Sylwestrzak