PKO Ekstraklasa: uratowany remis Pogoni w meczu z Lechem
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.09.2022, 17:08

Pogoń Szczecin zremisowała 2:2 z Lechem Poznań w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem szczecinian został Kamil Drygas, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

Pierwszą dobrą okazję na otworzenie wyniku spotkania miał Mikael Ishak. Szwed w czystej sytuacji uderzył obok słupka. Chwilę później skutecznie odpowiedzieli "Portowcy". Po strzale Mateusza Łęgowskiego interweniował golkiper, a celnie dobił Sebastian Kowalczyk. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 20. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Ishak i wyrównał stan rywalizacji. Szczecinianie starali się jeszcze przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie. Próby Jakuba Bartkowskiego i Pontusa Alqvimsta mijały bramkę strzeżoną przez Filipa Bednarka.

Po przerwie szybko drugą bramkę strzelili goście. Ishak dograł do Michała Skórasia, który wyprzedził obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu gra Pogoni wyglądała coraz gorzej. Kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi przejął Lech. W końcówce drugi oddech złapali szczecinianie. Ich wysiłek został wynagrodzony w doliczonym czasie gry. Sędzia Paweł Raczkowski, po skorzystaniu z analizy VAR, odgwizdał rzut karny po faulu Barry'ego Douglasa. Jedenastkę wykorzystał Kamil Drygas. Oba zespoły dopisały sobie w ligowej tabeli po punkcie.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań: 2:2 (1:1)

Bramki: 8' Kowalczyk, 90+9' (k.) Drygas- 20' Ishak, 48' Skóraś

Pogoń: Stipica - Borges, Kostas, Zech, Bartkowski - Dąbrowski, Almqvist, Łęgowski (60' Smoliński) (62' Biczachczjan), Kowalczyk (60' Jean Carlos), Grosicki (80' Drygas) - Zahović (80' Fornalczyk)

Lech: Bednarek - Pereira, Milić, Satka, Douglas - Skóraś (90+6' Dagerstal), Murawski, Karlstrom (85' Kwekweskiri), Szymczak, Sousa (75' Amaral) - Ishak

Żółte kartki: 54' Kowalczyk, 56' Kostas - 55' Szymczak, 72', 90+7' Douglas, 90+11' Milić, 90+11' Bednarek

Czerwona kartka: 90+7' Douglas

Sędzia: Paweł Raczkowski