Koszykówka 3x3 - ME: porażka z Holandią, Polki zagrają o brąz

• Data publikacji: 11.09.2022, 18:30

Reprezentantki Polski przegrały 15:20 z Holenderkami w pierwszym półfinale mistrzostw Europy w koszykówce 3x3. Polskie koszykarki zagrają o brązowy medal.

Reprezentantki Polski do tej pory w Grazu spisywały się znakomicie. Pewnie wygrały grupę, a w ćwierćfinale po wyrównanym meczu pokonały Szwajcarki. Rozstawione z czwórką Polki awansowały do strefy medalowej. W półfinale trafiły na Holenderki. W spotkaniu grupowym przegrały one z Hiszpankami, ale w 1/4 finału sprawiły niespodziankę, eliminując Niemki. Do turnieju zawodniczki z Holandii przystępowały jako trzecie rozstawione.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Zespoły skutecznie wykonywały akcje tylko za jeden punkt i wynik był niski. Po trzech minutach Holenderki prowadziły 3:2. Pierwsze trafienie za dwa punkty zanotowała Aldona Morawiec. W połowie czasu gry reprezentantki naszego kraju jako pierwsze wypracowały dwa punkty przewagi - 8:6. Minutę później to rywalki miały dwupunktową zaliczkę - 11:9.

Po trafieniu z dystansu Pomarańczowe prowadziły już 14:10. Polki nie były w stanie dotrzymać kroku rywalkom, które powiększyły przewagę do sześciu punktów. Ostatecznie Holenderki triumfowały 20:15 i zapewniły sobie awans do finału. Reprezentantki Polski zagrają w meczu o brązowy medal o 20:30 zagrają z przegranym w spotkaniu Francji z Hiszpanią.

Holandia - Polska 20:15