Koszykówka 3x3 - ME: Polki z brązowym medalem!
fot. FIBA

Koszykówka 3x3 - ME: Polki z brązowym medalem!

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 11.09.2022, 20:54

Reprezentantki Polski w koszykówce 3x3 zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce Polki wygrały z Hiszpankami.

Do półfinału zespoły Polski i Hiszpanii były niepokonane, gdyż wygrały swoje grupy i osiągnęły zwycięstwa w ćwierćfinale (Hiszpania z Estonią, a Polska ze Szwajcarią). W 1/2 finału nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Holenderek. Hiszpanki przegrały wyraźnie 11:21 z Francuzkami. Przegranym drużynom została walka o trzecie miejsce. Klaudia Sosnowska, Dominika Fiszer, Aldona Morawiec i Klaudia Gertchen celowały w wielki sukces, jakim było podium mistrzostw Europy.

Polki fantastycznie weszły w mecz, gdyż po blisko dwóch minutach prowadziły 5:0. Hiszpanki miały duże problemy ze skutecznością. Rywalki naszej drużyny zaczęły gonić wynik i w szóstej minucie wyrównały na 8:8. Na trzy minuty przed końcem ekipa Hiszpanii po raz pierwszy objęła prowadzenie - 10:9. Kolejne trzy punkty padły łupem Polek. Nasze reprezentantki coraz bardziej dominowały na placu gry i na pół minuty przed zakończeniem spotkania wygrywały 14:11. Hiszpanki jeszcze dwa kolejne punkty. Jednak to Polki triumfowały 16:13 i zdobyły brązowy medal.

Polska - Hiszpania 16:13

Kamil Karczmarek – Poinformowani.pl

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także koszykówką, narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.