PHL: pewne zwycięstwa gości
YouTube Polski Hokej

• Data publikacji: 11.09.2022, 21:46

W niedzielę rozegrano dwa kolejne mecze Polskiej Hokej Ligi. GKS Tychy wygrał 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec, a Podhale Nowy Targ rozgromiło 4:0 JKH GKS Jastrzębie.

Terminarz początku sezonu w PHL jest mocno skomplikowany z powodu udziału GKS-u Katowice i Comarch Cracovii w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pierwszy niedzielny mecz rozegrano w Sosnowcu. Zagłębie w pierwszym spotkaniu zmagań pokonało JKH GKS Jastrzębie, a GKS Tychy rozpoczął dzisiaj sezon. Było to udane otwarcie dla tyszan. Pierwszą bramkę w ósmej minucie zdobył Mateusz Ubowski. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do ostatniej części. Na 1:1 wyrównał Nikita Butsenko. O zwycięstwie GKS-u Tychy zadecydował świetny moment gości, kiedy na dwie minuty przed końcem za sprawą Radosława Galanta i Jakuba Bukowskiego w 40 sekund zdobyli dwa gole.

Koszmarnie w sezon weszli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Najpierw przegrali z Zagłębiem Sosnowiec, a dzisiaj wyraźnie przegrali z Podhalem Nowy Targ. Goście już po pierwszej tercji prowadzili 3:0, a ostatecznie zwyciężyli 4:0. Bramki dla nowotarżan strzelili: Martin Przygodzki, Lauri Huhdanpaa, Bartłomiej Neupauer i Oleksiej Worona.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
JKH GKS Jastrzębie - Tauron Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)