Piłka ręczna - Bundesliga: THW Kiel liderem po 3. kolejkach
Pixabay

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 12.09.2022, 12:30

W piłce ręcznej na dobre ruszył również sezon Bundesligi. Za nami już trzy kolejki rozgrywek, po których na czele plasuje się bezbłędny THW Kiel. Komplet zwycięstw mają również obrońcy tytułu, czyli SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego.

THW Kiel w zeszłym sezonie straciło tytuł mistrzów Niemiec i na pewno zrobi wszystko, aby wrócić na tron. Drużyna z Kilonii bezbłędnie rozpoczęła nową edycję Bundesligi, z dużą przewagą pokonując najpierw TVB 1898 Stuttgart, a następnie SC DHfK Leipzig. W miniony weekend wicemistrzowie kraju podejmowali u siebie Bergischer HC. W tym meczu również od samego początku dominowali gospodarze, którzy już po pierwszych piętnastu minutach mieli sześciopunktową przewagę (9:3). Szczypiorniści z Kilonii zaskakiwali rywali różnorodnością w ofensywie, a Tomas Mrkva z powodzeniem strzegł bramki. Gracze Bergischer też mieli swoje momenty, ale nie potrafili wykorzystać ich na tyle, aby zbliżyć się wynikiem do rywali. THW Kiel natomiast do końca kontrolowało spotkanie, zwyciężając z solidną przewagą sześciu punktów.

THW Kiel - Bergischer HC 35:29 (17:13)

Nowy sezon bardzo dobrze otworzyli też obrońcy tytułu. SC Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim składzie wygrali dwa pierwsze spotkania i tę passę podtrzymali również w meczu z HSG Wetzlar. Pierwsze minuty niedzielnego pojedynku prezentowały się jednak bardzo wyrównanie. Mimo tego SC Magdeburg szybko złapał swój rytm i wywierając presję na rywalach,  na przerwę schodził już z trzypunktową przewagą. W drugiej połowie magdeburczycy jeszcze powiększyli swoją przewagę, ale goście na czele z Larsem Weissgerberem zaciekle gonili wynik. Mistrzowie kraju jednak za każdym razem odpierali ataki rywali, ostatecznie wygrywając mecz 32:28. Najwięcej punktów dla drużyny z Magdeburga zdobył Omar Ingi Magnusson.

SC Magdeburg - HSG Wetzlar 32:28 (17:14)

W pierwszych kolejkach z dobrej strony zaprezentował się też VfL Gummersbach. Ligowy beniaminek na inaugurację sezonu pokonał drużynę TBV Lemgo, a następnie po wyrównanej walce uległ SC Magdeburgowi. W ostatniej serii gier zespół Gummersbach podejmował u siebie ASV Hamm-Westfalen. W starciu dwóch beniaminków sezonu emocji nie brakowało. Gospodarze lepiej rozpoczęli mecz, prowadząc po pierwszej połowie pięcioma bramkami (17:12). W drugiej partii przyjezdni prezentowali się zdecydowanie lepiej i to oni dyktowali warunki gry. Tym samym po uderzeniach Tima Wielinga na tablicy widniał remis (22:22). Gracze Hamm-Westfalen poszli za ciosem, obejmując wreszcie prowadzenie w meczu. O losach spotkania zadecydowało jednak ostatnie pięć minut. Wtedy VfL Gummersbach na czele z Dominikiem Mappesem odnotował niesamowitą serię, zwyciężając 29:28 po bramce w ostatniej minucie. Zespół z Gummersbach po trzech kolejkach zajmuje w ligowej tabeli solidną siódmą pozycję.

VfL Gummersbach - ASV Hamm-Westfalen 29:28 (17:12)

Pozostałe wyniki 3. kolejki Bundesligi:

TSV Hannover Burgdorf - SG Flensburg Handewitt 25:35 (13:17)
Fuchse Berlin - TVB 1898 Stuttgart 31:21 (17:10)
TBV Lemgo - MT Melsungen 28:28 (12:12)
HC Erlangen - Frisch Auf Goppingen 34:28 (17:10)
HSV Hamburg - TSV GWD Minden 27:21 (13:9)

Wyniki 1. kolejki Bundesligi:

HC Erlangen - HSG Wetzlar 31:27 (16:13)
HSV Hamburg - SG Flensburg Handewitt 30:31 (13:17)
TBV Lemgo - VfL Gummersbach 26:30 (12:13)
TSV Hannover Burgdorf - SC DHfK Leipzig 25:22 (15:10)
Rhein Neckar Lowen - MT Melsungen 36:25 (18:11)
SC Magdeburg - ASV Hamm-Westfalen 31:23 (16:11)
Fuchse Berlin - Frisch Auf Goppingen 34:27 (17:13)
THW Kiel - TVB 1898 Stuttgart 36:23 (17:11)
TSV GWD Minden - Bergischer HC 25:28 (14:15)

Wyniki 2. kolejki Bundesligi:

Bergischer HC - TSV Hannover Burgdorf 22:23 (10:9)
Frisch Auf Goppingen - TBV Lemgo 34:31 (14:12)
HSG Wetzlar - Fuchse Berlin - 25:37 (11:18)
SC DHfK Leipzig - THW Kiel 22:32 (13:14)
SG Flensburg Handewitt - TSV GWD Minden 36:23 (20:12)
ASV Hamm-Westfalen - Rhein Neckar Lowen 30:35 (11:21)
MT Melsungen - HSV Hamburg 30:27 (13:12)
TVB 1898 Stuttgart - HC Erlangen 27:29 (11:13)
VfL Gummersbach - SC Magdeburg 28:30 (12:12)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.