Podział punktów w meczu Atalanta - AC Milan.

• Data publikacji: 13.05.2018, 22:00

W ramach 37. kolejki Serie A, miecze skrzyżowały Atalanta i AC Milan. Spotkanie zakończyło się remisem, gdyż żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dla klubu z Bergamo było to już 7. z rzędu spotkanie bez porażki w lidze, jednakże to drużyna Gennaro Gattuso pozostała na miejscu premiowanym awansem do Ligi Europy.

Atalanta BC przystąpiła rozpędzona do meczu z Rossonerimi, nie odnotowując porażki w ostatnich sześciu kolejkach. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zdobyli w tym okresie 12 z możliwych 18 punktów, otwierając sobie furtkę do Europejskich pucharów. Mecz z  mediolańską drużyną wydawał się idealną okazją do wyprzedzenia swojego rywala w tabeli. Dlatego w niedzielę Atalantę interesowało wyłącznie zwycięstwo. Po dobrym początku spotkania wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku. Atalanta w pierwszej połowie oddała 9 strzałów na bramkę, przy 2 strzałach przeciwnika. Brakowało tylko skuteczności i zwieńczenia jednej z wypracowanych akcji golem. Jednak plan Neroazzurrich niespodziewanie legł w gruzach,podczas drugiej części spotkania.

W 60. minucie gospodarze - mimo ciągłego prowadzenia gry - stracili gola, wskutek pięknego uderzenia Francka Kessiego (AC Milan) zza pola karnego. Chwilę później roztargniony Rafael Toloi za swoje przewinienie otrzymał drugą żółtą kartkę i został odesłany do szatni przez sędziego spotkania, którym był Marco Guida. Atalanta z jednym golem straty i grająca w dziesiątkę była z góry na przegranej pozycji. Nadzieje na odrobienie strat odzyskali w 75. minucie, kiedy to jeden z zawodników gości Riccardo Montolivo otrzymał czerwoną kartkę za bezmyślne przewinienie. Szanse się wyrównały i obie drużyny grały w osłabienu. Atalanta dostała wiatru w żagle. Zawodnicy gospodarzy chaotycznie próbowali wyrównać wynik spotkania. Czas nie był ich sprzymierzeńcem, minuty płynęły nieubłaganie i mogłoby się wydawać, że drużynie z Mediolanu uda się dociągnąć wynik do końca spotkania oraz wywieźć ze Stadio Atleti Azzurri d'Italia trzy punkty. Jednak walczący do końca gospodarze zdobyli bramkę na 1:1 w doliczonym czasie gry. 92. minuta, Andrea Masiello główkujący z bliska pokonuje Gianluigiego Donnarumme, po znakomitej wrzutce Josipa Ilicicia. Takim akcentem sędzia zakończył ten bardzo ostry pojedynek. Marco Guida pokazał aż 10 żółtych i dwie czerwone kartki. Dwie rywalizujące ze sobą drużyny muszą zadowolić się podziałem punktów. W ostatniej kolejce Atalanta zagra na wyjeździe z Cagliari Calcio, natomiast AC Milan podejmie Fiorentinę.

Atalanta BC - AC Milan 1:1 (0:0)

0:1 - Franck Kessie 60'

1:1 - Andrea Masiello 90'

Składy:

Atalanta: Etrit Berisha - Andrea Masiello, Mattia Caldara, Rafael Toloi - Timothy Castagne (80' Hans Hateboer), Bryan Cristante (70' Nicolas Haas), Remo Freuler, Robin Gosens - Musa Barrow (55' Josip Ilicić), Marten de Roon - Alejandro Gomez

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Lucas Biglia (46' Riccardo Montolivo), Giacomo Bonaventura (83' Fabio Borini) - Suso, Nikola Kalinić, Hakan Calhanoglu