Zapasy - MŚ: porażka Bernatka w repasażach

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 13.09.2022, 15:00

W poniedziałek naszą największą szansą na dobry wynik podczas mistrzostw świata był Mateusz Bernatek, który walczył w repasażach. Niestety Polak uległ rywalowi w pierwszej walce i odpadł z turnieju.

Po dobrej niedzieli w wykonaniu Mateusza Bernatka przyszła pora na walkę repasażową w kategorii do 67 kg w stylu klasycznym. Rywalem Polaka był Turek Murat Firat. Przeciwnik od początku starcia zdominował reprezentanta Polski. Po trzech minutach walki zgromadził w sumie siedem punktów, które wyprowadziły go na zdecydowane prowadzenie. Bernatek zaczął skutecznie odpierać ataki Turka. Minutę przed końcem walki zdobył dwa punkty, lecz rywal po chwili odrobił straty. Finalnie Mateusz przegrał 9-2. Złoto w tej kategorii wywalczył faworyt gospodarzy Mate Names, który pokonał Bernatka w ćwierćfinale.

Na 1/8 finału swój udział w mistrzostwach świata zakończył Michał Tracz w kategorii do 60 kg w stylu klasycznym. W pierwszym pojedynku pokonał Helary Maegisalu. Estończyk uległ Polakowi 4-1. W kolejnej rundzie zmierzył się z Ildarem Hafizowem. Amerykanin zdecydowanie przeważał w walce i awansował do kolejnej rundy. Porażka oznaczała pożegnanie się z turniejem Michałowi oraz brak możliwości walki w repasażach.