WTA Chennai: Katarzyna Kawa w słabym stylu odpada z turnieju debla

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.09.2022, 18:20

Rozstawiona z numerem czwartym, polsko - chińska para, Katarzyna Kawa i Xinyun Han przegrały w pierwszej rundzie turnieju deblowego rozgrywanego w Chennai. Zawodniczki nie były w stanie nawiązać większej walki z duetem złożonym z dwóch solidnych singlistek: Kanadyjki Eugenie Bouchard i Belgijki Yaniny Wickmayer.

W pierwszym secie Polka i Chinka bardzo szybko przełamały rywalki, bo już w pierwszym gemie. Jak to mówią dobre złego początki. Pierwszy gem serwisowy Kawy i Han był bardzo nerwowy. Kanadyjka i Belgijka miały trzy break pointy, ale ich nie wykorzystały. Kolejne gemy to perfekcyjne serwisy Bouchard i Wickmayer. Obie zawodniczki w trzech gemach serwisowych straciły łącznie jedynie dwa punkty. Dla odmiany Polka i Chinka serwowały beznadziejnie, przegrywając trzy swoje podania i w konsekwencji wysoko pierwszą partię.

W drugim secie gra się trochę wyrównała. Jako pierwsze tym razem w trzecim gemie serwis straciły Bouchard i Wickmayer. Polka i jej partnerka mogły wyjść na jeszcze wyższe prowadzenie, gdyby w piątym gemie wykorzystały breaka. Kolejne takie okazje miały w siódmym gemie, ale ich również nie wykorzystały. Końcówka seta i meczu to już słaba gra Katarzyny Kawy i Xinyun Han. Rywalki przełamały naszą zawodniczkę i jej koleżankę z kortu dwa razy, same wygrały pewnie swój serwis i zakończyły spotkanie przy pomocy pierwszej piłki meczowej.  Przyczyny porażki Polki i Chinki leżały głównie w słabym serwisie. Kanadyjka i Belgijka nie miały żadnego podwójnego błędów i trzy asy na koncie, Kawa i Han nie zaserwowały żadnego asa i miały aż pięć podwójnych błędów serwisowych. Druga sprawa i to kluczowa to nieskuteczność przy break pointach. Bouchard i Wickmayer wykorzystały pięć takich okazji z ośmiu, a duet polsko – chiński jedynie dwie z sześciu. Rywalkami zwyciężczyń w ćwierćfinale będą,  Anastazja Gasanowa i Oksana Selekmietowa albo Hinduska Ankitha Raina i Holenderka Rosalie van der Hoek.

Eugenie Bouchard/Yanina Wickmayer (CAN/BEL) [WC] – Katarzyna Kawa/Hinyuan Han (POL/CHIN) [4] 6:2 6:4