WTA Chennai: Magda Linette w drugiej rundzie
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.09.2022, 18:40

Rozstawiona z numerem trzecim, Magda Linette (67.WTA) pewnie pokonała w pierwszej rundzie młodą Japonkę, Moyukę Uchijiamę (125.WTA) i awansowała do drugiej rundy turnieju w Chennai. Rywalką Polki w tej fazie turnieju będzie Oksana Selekmietowa (142.WTA), która uporała się z Greczynką Despiną Papamichail (197.WTA).

Polka spotkała się z Japonką dotychczas raz. Miało to miejsce pięć lat temu w kwalifikacjach turnieju w Tokio. Wówczas, w dwóch setach (6:2 6:1) górą była nasza tenisistka. Moyuka Uchijima nie osiągała w tym sezonie spektakularnych sukcesów i rywalizowała głównie w imprezach rangi ITF.

Linette zaczęła bardzo dobrze pierwszego seta. Pewnie wygrała swój serwis i w drugim gemie przełamała rywalkę wykorzystując trzeciego break pointa. Niestety, chwilę później doświadczona Polka sama oddała serwis. Obroniła pierwszego break pointa, ale przy drugim nie miała wiele do powiedzenia. Przez kilka kolejnych gemów obie tenisistki skutecznie wykorzystywały swoje serwisy. W szóstym gemie 21 – letnia Japonka musiała bronić dwóch break pointów i to jej się udało. Chwilę później jednak przegrała swój serwis i Linette wyszła na prowadzenie 5:3. Niestety, niezbyt długo nasza tenisistka cieszyła się tą zaliczką. W następnym gemie serwisowym Polki, Uchijiama miała cztery okazje na odebranie jej serwisu. Trzy z nich, Magda Linette obroniła, ale czwartej już nie zdołała. Na szczęście, w dziesiątym gemie Japonka po raz trzeci w meczu oddała serwis, Linette wywalczyła piłki setowe i już pierwszą z nich zakończyła seta.

Drugi set to już całkowita przewaga doświadczonej i dużo bardziej utytułowanej Polki. Nasza zawodniczka bardzo dobrze rozpoczęła seta wygrywając swój serwis i przełamując do zera rywalkę. W kolejnym dość nerwowym gemie przy swoim serwisie, Linette miała trochę problemów, ale ostatecznie udało jej się opanować sytuację. Po chwili, po raz drugi Polka przełamała Japonkę, wygrała swój serwis i błyskawicznie wyszła na prowadzenie 5:0. Następnie, tenisistka znad Wisły po raz trzeci w secie przełamała rywalkę i wykorzystując pierwszą piłkę meczową zakończyła spotkanie.

Magda Linette (POL) [3] – Moyuka Uchijima (JAP) 6:4 6:0