Eurobasket 2022: Niemcy zagrają z Hiszpanią o finał! Grecja poza turniejem
FIBA

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 13.09.2022, 22:40

W drugim ćwierćfinale Eurobasketu Niemcy mierzyli się z Grekami. Spotkanie zapowiadane było jako starcie dwóch gwiazd dobrze znanych kibicom z parkietów NBA. Dennis Schroeder miał być liderem Niemców, a Greków do zwycięstwa poprowadzić miał Giannis Antetokounmpto. Ostatecznie to Schroeder wywiązał się ze swojego zadania i doprowadził reprezentację do półfinału.

Mecz doskonale rozpoczęli nasi zachodni sąsiedzi. Jako pierwszy do kosza trafił z dystansu Andreas Obst, ale to był dopiero wstęp do dobrej postawy Niemców. Niespełna pięć minut wystarczyło im do osiągnięcia dwucyfrowej przewagi. Grecy jednak szybko zabrali się do odrabiania strat i jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony zdążyli dogonić rywali na jeden punkt, a po 10 minutach gry było 31:27 dla Niemiec. Druga partia rozpoczęła się od wymian akcja za akcję i utrzymywania niewielkiej przewagi przez naszych zachodnich sąsiadów, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić Grecy i do przerwy to oni 61:57. Liderem punktowym był oczywiście Giannis Antetokounmpo, który do przerwy zdążył zdobyć 19 punktów, zanotować 5 zbiórek oraz 8 razy zebrać piłkę pod koszem.

Po przerwie oglądaliśmy coś niesamowitego w wykonaniu Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli trzecią kwartę wynikiem aż 20:3! Takich serii nie ogląda się zbyt często. Z czasem Grecy doszli do siebie i zaczęli odrabiać straty, jednak 15 punktów do odrobienia w trzeciej kwarcie to sporo na poziomie ćwierćfinału Eurobasketu. Po 30 minutach gry Niemcy mieli 12 punktów zaliczki, co stawiało ich w niezwykle komfortowej sytuacji. Obok Dennisa Schroedera świetnie punktował także Andreas Obst oraz Franz Wagner. W ostatniej odsłonie dopełniła się tylko formalność i pewnie Niemcy dopięli swego, dzięki czemu w półfinale zmierzą się z Hiszpanią.

Niemcy - Grecja 107:96 (31:27, 26:34, 26:10 , 24:25)

Niemcy: Schroeder 26, Obst 19, Wagner 19, Theis 13, Thiemann 10, Voigtmann 8, Weiler-Babb 6, Giffey 3, Lo 3, Wohlfarth-Bottermann 0, Sengfelder 0, Hollatz 0.

Grecja: Antetokounmpo 31, Larentzakis 18, Dorsey 13, Sloukas 8, Papanikolaou 7, Agravanis 7, Papagiannis 6, Antetokounmpo T. 4, Calathes 2, Papapetrou 0, Antetokounmpo K. 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.