Liga Mistrzów: Matip daje wygraną Liverpoolowi

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 13.09.2022, 22:54

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool FC podjął na Anfield Ajax Amsterdam. Po bardzo wyrównanym meczu to Liverpoolczycy przypisali sobie komplet punktów. Holendrzy mieli swoje szanse, ale to Joel Matip zapewnił swojej drużynie późne zwycięstwo. Gospodarze wygrali wtorkowy mecz 2:1.

Od samego początku meczu widoczna była podrażniona duma Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa nie tylko źle rozpoczęli zmagania w Europie, ale również zaliczają na razie falstart w Premier League. Zdecydowana dominacja gospodarzy przerodziła się w szybkie wyjście na prowadzenie. W 17. minucie Alisson Becker wyprowadził piłkę bezpośrednio do linii ataku, gdzie po efektownym rozegraniu Joty z Salahem bramkę zdobył ten drugi. Prowadzenie nie trwało jednak długo. Mniej więcej 10 minut później bramką z gatunku stadiony świata popisał się Mohammed Kudus. Rozgrywający piłkę Bergwijn w zupełnie niespodziewanym momencie zostawił futbolówkę, wystawiając ją koledze, a ten uderzył mocno, prosto w okienko bramki Brazylijczyka. Taki obrót zdarzeń podminował grę Liverpoolu, a jednocześnie dał pewność siebie gościom, przez co mecz się wyrównał. Taki obrót spraw doprowadził do tego, że remis utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Po wznowieniu widoczne było, że Liverpool odpuścił bardzo wysoki pressing, przez co znalazło się miejsce na rozgrywanie piłki przez Holendrów. Kolejne minuty upływały, a na tablicy świetlnej cały czas widoczny był remis. Taka sytuacja utrzymywała się aż do 89. minuty. Dopiero wtedy bowiem Joel Matip po rozegraniu rzutu rożnego umieścił piłkę w siatce. Próbę interwencji ostatniej szansy podjął jeszcze Timber, ale jego wybicie nastąpiło już po tym, jak piłka minęła całym obwodem linię bramkową. Gracze Ajaxu w ostatnich minutach próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak ostatecznie zabrakło im klasy indywidualnej z przodu. Z tego też powodu to Liverpool wygrał niniejsze spotkanie 2:1.

Liverpool FC - Ajax Amsterdam 2:1

Bramki: 17' Salah, 89' Matip - 27' Kudus

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas - Elliot (66' Firmino), Fabinho, Thiago (90+4' Bajcetić) - Salah, Jota (66' Nunez), Diaz (90+2' Milner)

Ajax: Pasveer - Rensch (68' Sanchez), Timber, Bassey, Blind - Alvarez, Taylor (80' Grillitsch) - Tadić, Berghuis, Bergwijn - Kudus (86' Brobbbey)

Żółte kartki: 62' Matip - 59' Alvarez, 90+1' Gerghuis

Sędziował: Artur Dias