Liga Mistrzów: Benfica wygrała z Juventusem. Gol Milika na pocieszenie
Gabriele Barberis/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 14.09.2022, 23:02

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Juventus rywalizował u siebie z Benfiką w ramach grupy H. Górą goście, którzy wygrali 2:1

Na otwarcie Juventus przegrał na wyjeździe z PSG 1:2, zaś Benfica wygrała u siebie z Maccabi Hajfa 2:0.

Otwarcie wyniki nastąpiło dla Juventusu niezwykle szybo. Już w 4. minucie gola po dograniu z rzutu wolnego zdobył głową Arkadiusz Milik.

W 28. minucie blisko wyrównania byli goście. Z prawej strony dogrywał na pole bramkowe Neres. Z bliskiej odległości główkował Ramos, który trafił wprost w bramkarza. 10 minut później gospodarzy uratował słupek. Zza szesnastki na bramkę Juventusu uderzał bowiem Rafa Silva, ale trafił właśnie w prawy słupek patrząc z jego perspektywy. Kilkadziesiąt sekund mieliśmy kolejne emocje za sprawą wozu VAR. Sędzia sprawdzał potencjalnego karnego dla gości. Na nogę rywala nadepnął w szesnastce Miretti, co oznaczało jedenastkę dla przyjezdnych. Bramkę 43. minucie zdobył z karnego Joao Mario.

Na prowadzenie goście zdołali wyjść w 55. minucie. Uderzał z pola karnego Rafa Silva, ale obronił to Perin, lecz z dobitki trafił do siatki David Neres.

Od 70. minuty na boisku nie przebywał już polski napastnik, którego zmienił Moise'a Kean. Ten już kilka chwil po wejściu mógł zaliczyć wejście smoka. Uderzał zza szesnastki w kierunku dalszego słupka, w który piłka ostatecznie uderzyła.

Gospodarze losy wyniku mogli odmienić w 86. minucie. Po poddaniu zza pola karnego piłkę w szesnastce przyjął Bremer. Znalazł się w sytuacji sam na sam, ale posłał piłkę ponad bramką.

Więcej goli w tym meczu nie padło, a to oznacza, że Juventus po dwóch rundach pozostaje bez punktów w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów - 2. kolejka
Juventus - Benfica 1:2 (1:1)
Bramki:
4' Milik - 43' Mario (K), 55' Neres

Kartki:  42' Miretti, 45' Bonucci, 45' Perin, 73' Leandro Paredes – 26' Bah, 45' Mário I, 85' Florentino

Juventus FC: Perin – Bremer, Bonucci (C), Danilo – Cuadrado (58' De Sciglio), McKennie, Leandro Paredes, Miretti (58' Di María), Kostić (70' Kean) – Milik (70' Fagioli), Vlahović
Benfica Lizbona: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Fernández (81' Aursnes) – Neres (81' Chiquinho), Raf. Silva (86' D. Gonçalves), Mário I (86' Draxler) – G. Ramos (81' Musa)

Sędzia: Felix Zwayer