EHF Liga Mistrzów: kielczanie ze świetnym otwarciem turnieju [WIDEO]
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 14.09.2022, 22:17

Kielczanie rozpoczęli w środę drogę po jeszcze lepszy wynik, niż w poprzednim sezonie. Klubowi wicemistrzowie Europy w swoim pierwszym meczu na własnym terenie mierzyli się z HBC Nantes. Tym razem lepszymi z grupy B byli gospodarze, którzy od samego początku dyktowali warunki na boisku.

Drużyna z Kielc rozpoczęła tak, jak na nią przystało. Sićko i Karacić na zmianę meldowali się w bramce rywali i pięciopunktową serię na przywitanie przerwał tylko Minne. Kielczanie świetnie wyglądali w ofensywie, dzięki czemu po pierwszym kwadransie mieli w zapasie pięć "oczek". Jak natchniony grał Tournat, który w pierwszej połowie nie stracił ani jednej okazji na zdobycie bramki. Zawodników z Nantes pogrążały straty, a na dodatek ciężko wyglądali w obronie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa robili swoje i do samego końca mogli być spokojni o korzystny wynik. Na przerwę schodzili z przewagą 23:18, ale to był tylko dopiero początek koncertu Industrii.

Bardzo podobnie kielczanie rozpoczęli też drugą część spotkania. Tym razem głównym bohaterem bramkowej egzekucji był Dylan Nahi, a po jego trzech trafieniach przewaga Industrii wzrosła do 30:22. Kielczanie nie mieli pomyłki w rzutach zza siódmego metra, a na 20 minut przed końcem Nantes miało już o połowę więcej strat, niż kielczanie. Srebrni medaliści poprzedniej Ligi Mistrzów mogli pozwolić sobie na spokojniejszą grę na wymiany, bo tak grający rywale nie mieli żadnych argumentów, by zaszkodzić miejscowym. Szczypiorniści z Kielc rzucali dziś tak często, że na pięć minut przed syreną Sićko przekroczył granicę 40 trafień. Czas dla trenera HBC na niewiele się zdał, bo zbyt mało było czasu, by cokolwiek się tu zadziało.

Drugie spotkanie fazy grupowej czeka podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w czwartek, 22 września o 20:45. Kielczanie zagrają wtedy w Barcelonie z tamtejszą ekipą. Wcześniej swoje pierwsze spotkanie rozegrają natomiast zawodnicy Orlenu Wisły Płock. Nafciarze zmierzą się u siebie z FC Porto, a mecz zaplanowano na 15 września o 20:45.

Łomża Industria Kielce - HBC Nantes 40:33 (23:18)

Kielce: Tournat 6, Karacic 5, Moryto 5, Sićko 5, Dujszebajew D. 4, Karalek 4, Nahi 4, Remli 2, Thrastarson 2, Dujszebajew A. 1, Naranjo 1, Kounkoud 1

Nantes: Minne 9, Briet 4, Toto 4, Yeregui 4, Maqueda 2, Shkurinskiy 2, Rivera 2, Criado 1, De la Breteche 1, Cavalcanti 1, Ovnicek 1, Portela 1

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.