Liga Mistrzów: wygrana Napoli z Rangersami

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.09.2022, 23:18

SSC Napoli wygrało 3:0 z Glasgow Rangers w wyjazdowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. 83 minuty rozegrał Piotr Zieliński. Polak w 59. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

W pierwszych fragmentach spotkania mecz był żywy. Obie strony otwarcie dążyły do zdobycia bramki. Najbliżej ku temu był w piątej minucie Piotr Zieliński, który trafił w słupek. Po wyrównanej, ale i bezbramkowej inauguracyjnej połowie, przyszła jeszcze ciekawsza druga.

W duże tarapaty swój zespół wprowadził James Sands. Defensor sprokurował rzut karny, a jednocześnie został ukarany drugą żółtą kartką. Do piłki podszedł Zieliński, ale nie trafił jedenastki. Do odbitej piłki przez golkipera dopadł Mateo Politano i wpakował ją do siatki. Analiza VAR wykazała jednak, że bramkarz zbyt wcześnie wyszedł przed linię, więc karnego trzeba było powtórzyć. Mimo pierwszej nieudanej próby znów do futbolówki podszedł Polak. Niestety ponownie Allan McGregor udaremnił próbę pomocnika. Goście nie załamali się i stopniowo powiększali przewagę na boisku. W 67. minucie Borna Barisić zagrał ręką w polu karnym i ponownie Napoli wykonywało rzut karny. Tym razem Politano wyprowadził Włochów na prowadzenie. W końcówce zespół Luciano Spallettiego dołożył jeszcze dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się Giacomo Raspadori i Tanguy Ndombele. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Napoli przewodzi z kompletem punktów.

Glasgow Rangers - SSC Napoli: 0:3 (0:0)

Bramki: 68' (k.) Politano, 85' Raspadori, 90+1' Ndombele

Rangers: McGregor - Tavernier (82' Kamara), Goldson, Sands, Barisić - Jack (63' King), Lundstram, Arfield (72' Matondo), Davis (82' Tillman), Kent - Morelos (72' Colak)

Napoli: Meret - Rui (77' Olivera), Kim, Rrahmani, Di Lorenzo - Anguissa, Lobotka, Zieliński (83' Ndombele) - Politano (77' Zerbib), Simeone (77' Raspadori), Kwaracchelia (90' Elmas)

Żółte kartki: 21' Morelos, 35' Lundstram, 53', 55' Sands, 67' Barisić, 74' Tavernier - 42' Politano

Czerwona kartka: 55' Sands

Sędzia: Mateu Lahoz