WTA Chennai: błyskawiczne zwycięstwo Linette

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 15.09.2022, 15:30

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette w ekspresowym tempie pokonała Oksanę Slekhmetewą 6:2, 6:0 w drugiej rundzie turnieju WTA 250 Chennai. Tym samym Polka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z pogromczynią Katarzyny Kawy, Rebeccą Marino.

Dzisiejszy mecz drugiej rundy rozgrywanego w Indiach turnieju był pierwszym pojedynkiem obu tenisistek. Zdecydowanie lepsze wspomnienia z tego meczu zachowa Magda, która już od pierwszych piłek pokazała swoją wyraźną przewagę. W gemie otwarcia Linette wykorzystała drugiego z break-pointów, bardzo szybko uzyskując przewagę przełamania. Następnie poznanianka dość pewnie kontrolowała swoją przewagę i choć rywalka zdołała ją raz odłamać, to i tak nie miało to większego znaczenia dla losów partii, wygranej 6:2.

W drugim secie dominacja Polki stała się jeszcze większa, a w całej partii Magda miała po swojej stronie aż dziesięć break-pointów. Ostatecznie nasza tenisistka wykorzystała trzy z nich, a Rosjanka nie ugrała nawet jednego gema, przegrywając całego seta do zera. Tym samym Linette zapewniła sobie awans do ćwierćfinału imprezy, w którym zmirzy się z pogromczynią Katarzyny Kawy, czyli Rebeccą Marino.

Magda Linette [3] (POL) — Oksana Selekhmetewa (RUS) 6:2, 6:0