Gimnastyka artystyczna – MŚ: złoto dla Raffaeli i Varfolomeev
By Idan Robbins - Own work, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 15.09.2022, 21:44

Włoszka Sofia Raffaeli zdobyła trzeci złoty medal mistrzostw świata w Sofii, triumfując w finale ze wstążką. Do okazałej kolekcji dorzuciła także brązowy krążek w rywalizacji z maczugami. W tej konkurencji najlepsza była Niemka Darja Varfolomeev. Na podium stawały również Bułgarka Stiliana Nikołowa i Słowenka Jekaterina Wedenejewa.

Sofia Raffaeli podtrzymała medalową passę z wczoraj. Po tym jak w środę wywalczyła dwa tytuły mistrzyni świata, kolejny złoty krążek zdobyła w finale ze wstążką. Włoszka zdeklasowała rywalki w kwalifikacjach z tym przyborem i w finale także nie miała sobie równych. Od sędziów otrzymała notę 32.650, wyraźnie lepszą od drugiej w klasyfikacji Stiliany Nikołowej (31.850). Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Jekaterina Wedenejewa, zdobywając swój pierwszy w karierze – i pierwszy w historii Słowenii – medal czempionatu globu.

W finale z maczugami zarówno Raffaeli jak i Nikołowa popełniły błędy – zgubiły przybory. W myśl zasady „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, potknięcia rywalek wykorzystała Darja Varfalomeev. Niemka, która wczoraj wywalczyła srebro i brąz, tym razem zdobyła tytuł mistrzyni świata z notą 33.350. Nikołowa ukończyła rywalizację z trzecim w dorobku srebrem, a Raffaeli tym razem cieszyła się z brązu.

Jutro w Sofii rywalizacja w wieloboju drużynowym.