Premier League: wygrane Fulham oraz Aston Villi

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 16.09.2022, 23:45

Sześć goli padło w dwóch piątkowych (16.09) spotkaniach Premier League, w ramach ósmej kolejki ligowej. Pięć spośród tych trafień obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie Nottingham Forest. W starciu beniaminków gospodarze przegrali z londyńskim Fulham 2:3. W drugim spotkaniu tego dnia Ramsey zapewnił trzy punkty Aston Villi w starciu z Southampton FC.

Mecz na Nottingham Forrest Stadium obfitował w wiele emocji już od początkowych minut. Pierwsze kilkanaście minut obfitowało w ataki z obu stron boiska. Skuteczniejsi w tej części spotkania okazali się gospodarze, którzy za sprawą Taiwo Awoniyiego wyszli na prowadzenie w 11. minucie gry. Po utracie gola podopieczni Marco Silvy przyjęli kontrole nad meczem i wielokrotnie próbowali odrobić straty, ale do przerwy wynik pozostał bez zmian.

Co nie udało się w pierwszej połowie, przyniosło efekt w drugiej. W 54. minucie Tosin Adarabioyo, głową wyrównał stan spotkania. Gol zachęcił piłkarzy Fulham do jeszcze wytrwalszych ataków i w ciągu kolejnych sześciu miunt padły jeszcze dwie bramki dla drużyny przyjezdnej. Najpierw trafienie zaliczył Palhinha, a następnie ten sam zawodnik asystował przy golu Harrisona Reeda. Przy prowadzeniu 3:1 drużyna Fulham starała się prowadzić ostrożną grę w defensywie, a Nottingham atakowało, aby odwrócić losy spotkania. Zawodnikom Stevena Coopera udało się jeszcze raz pokonać bramkarza gości, ale na więcej nie pozwoliła im żelazna defensywa przeciwników. Tym samym Fulham odniosło ważne wyjadowe zwycięstwo i umocniło się w górnej części tabeli. Gospodarze po porażce pozostali w strefie spadkowej.

W drugim spotakniu tego dnia zmierzyły się ze sobą Aston Villa i Southampton FC. Lepsi w tym starciu okazali się gospodarze, którzy dopisali na swoje konto trzy punkty, dzięki bramce Jacoba Ramseya z 41. minuty spotkania.

Aston Villa - Southampton 1:0 (1:0)

Bramki: Ramsey 41’

Żółte kartki: Coutinho, Ramsey, Young - Ward-Prowse

Aston Villa: Martinez, Young, Konsa, Mings, Digne, Ramsay (67’ Dendocker), Kamara (45’ Douglas Luiz), McGinn, Bailey (67’ Buendia), Coutinho (84’ Ings), Watkins

Southampton: Bazunu, Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud (46’ Larios), Diallo (46’ Dialo), Ward-Prowse, Elyounoussi (79’ Edozie), Djenepo, A.Armstrong (71’ S.Armstrong), Adams (71’ Mara)

Sędzia: T.Harrington

Nottingham Forest - Fulham: 2:3 (1:0)

Bramki: Awoniyi 11’, O’Brien 77’ - Tete 54’, Palhinha 57’, Reed 60’

Żółte kartki: Cook, Boly - Diop, Palhinha, Tete, Pereira

Nottingham: Henderson, Boly (63’ Worrall), Cook (63’ Lingard), McKenna, Williams (89’ Dennis), Yates, Freuler (70’ O’Brien), Lodi, Gibbs-White, Awoniyi (70’ Surridge), Johnson

Fulham: Leno, Tete, Adarabioyo, Ream, Diop, Reed, Palhinha, Reid (91’ Kebano), Pereira (83’ Cairney), William (70’ James), Mitrović (90’ Carlos Vinicius)