Eurobasket 2022: Polska - Francja [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 16.09.2022, 16:43

Piękny sen trwa! Polacy sensacyjnie po pokonaniu Słowenii awansowali do strefy medalowej Eurobasketu, w której czekają ich kolejne dwa mecze z potęgami europejskiej koszykówki. Jak Mateusz Ponitka i spółka poradzą sobie w półfinale z wicemistrzami olimpijskimi, czyli Francją? Początek pierwszego spotkania 1/2 finału w Berlinie o 17:15.

Relacja na żywo

Koniec tego meczu. Dziękujemy za walkę dla naszych koszykarzy. Nie była to równa walka, bo Francuzi byli wyraźnie lepsi i triumfowali 54:95. Sensacji dzisiaj nie było, ale możemy jeszcze zdobyć brązowy medal. Spotkanie o trzecie miejsce w niedzielę o 17:15. Rywalem będzie przegrany z dzisiejszego meczu o 20:30 Hiszpania - Niemcy. Również Polacy trafiają na mocnego rywala. Ale pamiętajmy, że to strefa medalowa mistrzostw Europy! Polacy już zrobili coś wielkiego!

Polska - Francja 51:95 - Trójkolorowi mają na swoim koncie aż 15 celnych rzutów za trzy punkty.

Polska - Francja 51:92 - Rozpoczęła się ostatnia minuta.

Polska - Francja 50:90 - Jeszcze żaden z reprezentantów Polski nie przekroczył granicy 10 punktów. AJ Slaughter zdobył 9 oczek, ale teraz siedzi na ławce. A zmiennicy z reprezentacji Francji cieszą się koszykówką i powoli świętują awans do meczu o złoto.

Polska - Francja 46:85 - Trzy minuty do końca meczu. A Francuzi jak trafiali, tak trafiają nadal z dystansu.

Polska - Francja 43:80 - Dobra akcja Jakuba Schenka. Już wszyscy zawodnicy z obydwu drużyn, którzy znaleźli się w składzie, zameldowali się na parkiecie. Punktów nie zdobyli tylko Łukasz Kolenda i Theo Maledon.

Polska - Francja 41:76 - Jarosław Zyskowski odpowiada trójką za celną trójkę rywali.

Polska - Francja 38:73 - Michał Michalak dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych. Dodajmy, że Polak niedawno podpisał kontrakt z Metropolitans Boulogne, którego trenerem jest Vincent Collet.

Polska - Francja 36:71 - W celnych rzutach za trzy punkty Francuzi prowadzą 10-6, a za dwa 18-7, a za jeden 5-4. W zbiórkach aż 33-19.

Polska - Francja 36:71 - Polacy z kolejnym dłuższym fragmentem bez punktów. Kolejna przerwa dla trenera Milicicia. Niestety, musimy się pogodzić z faktem, że jesteśmy jeszcze bardziej tłem dla rywali niż w meczach z Finlandią i Serbią.

Polska - Francja 36:67 - Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zza łuku zdobył Elie Okobo. Ciekawostka związana z tym zawodnikiem i ligą francuską, w której w najbliższym sezonie będą grać także reprezentanci Polski. To Okobo był MVP ligi i poprowadził LDLC Asvel Villeurbanne do zwycięstwa 3:2 w finałowej serii z AS Monako. W czasie finału mówiło się już o jego transferze do ekipy z księstwa.

Polska - Francja 36:64 - Zakończyła się trzecia kwarta. Nie ma raczej wątpliwości, kto awansuje do finału.

Polska - Francja 35:61 - Francuzi mają olbrzymią przewagę i nie muszą tak bardzo bronić. Dlatego też Polacy trochę łatwiej zdobywają punkty.

Polska - Francja 30:59 - Jakub Garbacz z celną trójką. Fenomenalnie gra Guerschon Yabusele, który zdobył 22 punkty.

Polska - Francja 25:52 - Trener Igor Milicić w czasie akcji wbiegł na parkiet i otrzymał faul techniczny. Kosztowało to cztery punkty dla Francji.

Polska - Francja 25:48 - Mateusz Ponitka spod kosza.

Polska - Francja 23:48 - Za nami pięć minut drugiej połowy i w grze reprezentacji Polski nic nie zmieniło się na lepsze. Francuzi są poza zasięgiem.

Polska - Francja 23:45 - Kontra skończona przez Evana Fourniera i o czas poprosił Igor Milicić.

Polska - Francja 23:43 - Rywale ponownie mają 20 punktów przewagi.

Polska - Francja 23:39 - Ktoś inny trafił zza łuku, a nie AJ Slaughter. Trzy punkty Aarona Cela.

Polska - Francja 20:39 - Mamy kontrę i pierwsze punkty w drugiej połowie.

Polska - Francja 18:37 - Evan Fournier rzutem za trzy punkty otworzył drugą połowę.

Polska - Francja 18:34 - Rozpoczyna się druga połowa pierwszego półfinału. Gra w ataku nie wychodzi naszej reprezentacji i będzie trudno odrobić straty, ale w tym turnieju nasz zespół pokazał, że nie ma nic niemożliwego.

Polska - Francja 18:34 - Duża przewaga reprezentacji Francji po pierwszej połowie. Po 9 punktów w każdej z kwart dla naszej ekipy. Liczymy na to, że po przerwie się coś zmieniło. W meczu ze Słowenią zmieniło się negatywnie, może teraz być pozytywnie.

Polska - Francja 18:32 - Znowu był dłuższy okres czasu bez punktów dla naszej drużyny. W końcu trafił Mateusz Ponitka. Prawdopodobnie ostatnia akcja pierwszej połowy będzie dla Francuzów.

Polska - Francja 16:30 - Gobert zablokował Ponitkę i kontrę wsadem skończył Tarpey. Jesteśmy bezradni wobec świetnej obrony Francji.

Polska - Francja 16:27 - Dominik Olejniczak zebrał piłkę i trafił do kosza. Ponad 3 minuty do zakończenia pierwszej połowy.

Polska - Francja 14:27 - Vincent Poirier w kontrze i już 13 punktów różnicy. Czas dla reprezentacji Polski.

Polska - Francja 14:25 - Rudy Gobert dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych.

Polska - Francja 14:23 - Pozytywem są dobre fragmenty polskich koszykarzy w obronie, np. ten, kiedy Aleksander Balcerowski zmusił Goberta do błędu kroków.

Polska - Francja 14:22 - Wracamy do gry! Kolejna trójka AJ Slaughtera i mamy serię 5:0! O czas na 6 minut do końca pierwszej połowy poprosił Vincent Collet.

Polska - Francja 11:22 - W końcu jest przełamanie. Punkty zdobył Aleksander Balcerowski.

Polska - Francja 9:22 - Wsad Goberta

Polska - Francja 9:20 - Jesteśmy bez punktu już przez ponad 4 minuty. Trzeba to przełamać.

Polska - Francja 9:20 - To jednak Francuzi, a nie Polacy poprawili skuteczność w drugiej części meczu. Po rzucie za trzy Thomasa Heurtela o przerwę poprosił Igor Milicić.

Polska - Francja 9:17 - Tarpey zdobył pierwsze punkty dla Francji w drugiej kwarcie.

Polska - Francja 9:15 - Zakończyła się pierwsza kwarta. Nie jest to piękne widowisko, bardzo niski wynik. Musimy poprawić skuteczność.

Polska - Francja 9:13 - Odpowiedź AJ Slaughtera! Walczymy!

Polska - Francja 6:13 - Przypomniał o sobie Guerschon Yabusele. Trójka w wykonaniu zawodnika Realu Madryt.

Polska - Francja 6:10 - Moustapha Fall z góry i rywale mają cztery punkty przewagi.

Polska - Francja 5:8 - Przechwyt Mateusza Ponitki i polscy kibice wykrzykują: MVP! MVP! MVP!

Polska - Francja 5:8 - Nareszcie! Mamy pierwszą celną trójkę! Brawo AJ Slaughter. Po sześciu minutach mamy tylko 5 oczek na koncie, ale niech ten rzut będzie dobrym sygnałem.

Polska - Francja 2:8 - Evan Fournier celnie zza łuku.

Polska - Francja 2:5 - Tempo meczu i skuteczność jest zupełnie inne niż w emocjonujących ćwierćfinałach. Liczymy, że Polacy jak najszybciej zaczną trafiać, bo Francuzi także nie prezentują się rewelacyjnie.

Polska - Francja 2:5 - Aleksander Balcerowski złapał na faul w ataku gwiazdę z NBA - Rudy'ego Goberta. Może niebawem polski środkowy także trafi do najlepszej ligi świata.

Polska - Francja 2:5 - Słaba skuteczność Polaków jak do tej pory, a punkty dla Francuzi rzuca tylko Yabusele.

Polska - Francja 2:3 - Guerschon Yabusele za trzy punkty i rywale otwierają wynik.

Polska - Francja 2:0 - Francuzi bez punktów przez prawie dwie minuty. Teraz błąd 24 sekund. Wicemistrzowie olimpijscy nie weszli dobrze w mecz.

Polska - Francja 2:0 - Mateusz Ponitka zdobył pierwsze punkty w meczu!

Polska - Francja 0:0 - Zaczynamy!

Została minuta do rozpoczęcia meczu. Trzymamy kciuki!

Pierwsza piątka Francji to: Evan Fournier, Terry Tarpey, Andrew Albicy, Guerschon Yabusele i Rudy Gobert, a naszej reprezentacji: Mateusz Ponitka (triple-double w meczu ze Słowenią), AJ Slaughter, Michał Sokołowski, Aaron Cel i Aleksander Balcerowski.

Francuzi mieli trudną drogę do najlepszej czwórki. W fazie pucharowej potrzebowali dogrywek do pokonania Turcji oraz Włoch. Byli blisko odpadnięcia z turnieju. Trzeba pamiętać, że zespół Vincenta Colletta z Evanem Fournierem, Rudym Gobertem i Guerschonem Yabusele jest bardzo mocny i jest tutaj zdecydowanym faworytem.

Dzień dobry! Kto by się spodziewał przed Eurobasketem, że dzisiaj będziemy relacjonować półfinał z udziałem naszej reprezentacji. Jednak wbrew przewidywaniom, że nawet możemy odpaść po fazie grupowej, Polacy w ćwierćfinale sensacyjnie wygrali ze Słowenią i są w najlepszej czwórce. Na drodze do finału czekają znakomici Francuzi, czyli wicemistrzowie olimpijscy. Czy będziemy świadkami kolejnej sensacji? Początek meczu w Berlinie za około 10 minut.

Na naszą relację zapraszamy kilka minut przed 17:15.