Pięciobój nowoczesny - ME: Natalia Dominiak w finale!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 16.09.2022, 21:18

Natalia Dominiak awansowała do ścisłego niedzielnego finału rozgrywanych na Węgrzech mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym.Z rywalizacji odpadły niestety Oktawia Nowacka, Marta Kobecka i Anna Maliszewska.

Droga do wąskiego, 18-osobowego finału dla grona ponad 50 pięcioboistek wiodła przez eliminacje i półfinały. W tych pierwszych Polki spisały się bardzo dobrze, w komplecie awansowały do grona 36 półfinalistek. Z dwóch grup awansowało po 14 najlepszych zawodniczek oraz dodatkowo ósemka z najlepszymi wynikami wśród tych, które nie weszły z miejsc. W eliminacyjnej grupie A Anna Maliszewska z dorobkiem 1059 punktów zajęła 12. miejsce, awans wywalczyła też jako lucky looser Oktawia Nowacka (1043 punkty, 17. miejsce). Z grupy B pewny awans wywalczyła 10. Marta Kobecka (1059 punktów) i Natalia Dominiak (12. miejsce - 1058 punktów).

W półfinałach już tak pięknie nie było. Dominiak na szermierczej planszy zanotowała 16 wygranych, 200 metrów stylem dowolnym przepłynęła w 2:26.15, ale byłą za to najlepsza w swojej grupie laser runu. Dało to jej łącznie ósmą lokatę w grupie i przepustkę do niedzielnej walki o medale. W tej samej grupie Anna Maliszewska  miała 8 wygranych walk na planszy, czas na pływalni 2:26.21, ale mimo niezłego biegu i strzelania (6. wynik) wystarczyło to do 12. miejsca. Awansu do finału to nie dało.

Rywalizacji w grupie B nie ukończyła niestety Oktawia Nowacka, która zeszła z trasy biegu, zajmując w nim wysokie miejsce po 3. miejscu w szermierce i 11. na pływalni (2.23.22). Marta Kobecka wygrała 17 walk, popłynęła z czasem 2:22.29. W kombinacji uzyskała 10. czas i zajęła ostatecznie 13., pechowe, nie dające awansu, miejsce.

Wyniki półfinału A

Wyniki półfinału B

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.