WTA Chennai: Magda Linette w półfinale turnieju
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.09.2022, 20:32

Magda Linette (67.WTA) pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w indyjskim Chennai Kanadyjkę Rebeccę Marino (90.WTA). Rywalką Polki w półfinale będzie, Brytyjka Katie Swan (174.WTA) albo Japonka Nao Hibino (185.WTA).

Polka nigdy w zawodowej karierze nie mierzyła się z Kanadyjką. Obie zawodniczki gładko wygrywały poprzednie pojedynki w tym turnieju i nie straciły w nich ani jednego seta. Na twardej nawierzchni nasza tenisistka zanotowała ostatnio kilka przyzwoitych rezultatów. Linette zagrała w ćwierćfinale turniejów WTA w Pradze i Cleveland oraz przegrała w finale turnieju ITF o puli nagród 100 tysięcy dolarów w Grodzisku Mazowieckim. Marino ma na koncie ćwierćfinały turniejów WTA 250 w Waszyngtonie i u siebie w kanadyjskim Granby. Ponadto Kanadyjka zagrała w trzeciej rundzie niedawnego US Open.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki grały nerwowo i ani Polka ani Kanadyjka nie potrafiły wyegzekwować przewagi swoją grą. Już w pierwszym gemie serwisowym Linette, nasza tenisistka musiała bronić break pointa, ale na szczęście jej się to udało. Kanadyjka swoje podania wygrywała stosunkowo łatwo. W drugim gemie serwisowym Polki, Marino miała piłkę na przełamanie, ale również jej nie wykorzystała. Po chwili Linette przełamała serwis przeciwniczki, wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 4:2. Niestety, ta przewaga nie utrzymała się długo. Kanadyjka wygrała dość nerwowego siódmego gema, a w kolejnym po raz pierwszy przełamała naszą tenisistkę i wyrównała stan meczu. W jedenastym gemie, Polka wywalczyła kolejne przełamanie, ale Marino odpowiedziała tym samym. O wyniku pierwszej partii musiał zdecydować tie – break. W nim, obie zawodniczki szły równo i obie miały swoje szanse na wygranie partii. Kanadyjka miała dwa break pointy, a Polka aż cztery. Ostatecznie, po grze na przewagi lepsza okazała się nasza zawodniczka i to ona zakończyła zwycięsko pierwszego seta.

Drugi set już wyglądał inaczej. Magda Linette bardzo szybko przełamała Rebeccę Marino, pewnie wygrała dwa swoje serwisy i wyszła na prowadzenie 3:0. W czwartym gemie, tenisistka znad Wisły miała dwie szanse na drugie przełamanie serwisu przeciwniczki, ale Marino zdołała się obronić i wygrać pierwszego gema w partii. Kolejne dwa gemy, w tym gem serwisowy Kanadyjki padły łupem naszej tenisistki, która wyszła na prowadzenie 5:1. Marino zebrała się i niepodziewanie przełamała serwis Polki. W kolejnym gemie, Linette miała piłkę meczową przy serwisie przeciwniczki, ale ta się obroniła i zmniejszyła dystans do Polki. W kolejnym gemie przy swoim serwisie, nasza tenisistka szybko wyszła na prowadzenie, 40:0 co dawało jej trzy piłki meczowe. Jak się później okazało, wystarczyła jedna i to tenisistka znad Wisły, po zaciętym i trudnym meczu awansowała do najlepszej czwórki Chennai Open 2022.

Magda Linette (POL) [3] – Rebecca Marino (CAN) [7] 7:6(10) 6:3