PKO Ekstraklasa: Widzew wygrał ze Stalą w Mielcu
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 17.09.2022, 14:26

W pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Stal Mielec podejmowała Widzew Łódź. Oba zespoły przed kolejką miały po 13 punktów w ligowej tabeli. Gospodarze do meczu przystępowali po dotkliwej porażce 0:4 w Białymstoku, z kolei goście efektownie pokonali u siebie Cracovię 2:0 przed tygodniem. Widzew pokonał Stal Mielec 2:0 dzięki bramkom Jordiego Sancheza, Dominika Kuna i Jakuba Sypka w drugiej połowie.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w spotkanie. Od niemal pierwszego gwizdka sędziego przebywali głównie na połowie boiska bronionej przez podopiecznych Janusza Niedźwiedzia, a Widzew nie miał w tej grze zbyt wiele do zaoferowania. Wizualna przewaga Stali Mielec nie przekładała się jednak na wybitnie dogodne sytuacje bramkowe, przez pierwsze 45 minut Henrich Ravas musiał interweniować tylko raz. W 32. minucie Widzew mógł się bardzo osłabić, bowiem po faulu Serafina Szoty była sprawdzana przez VAR ewentualna czerwona kartka, jednak zespół sędziowski podjął decyzję o ukaraniu obrońcy gości tylko żółtym kartonikiem. Do przerwy w Mielcy oglądaliśmy dosyć nudne 0:0.

Widzew zdecydowanie potrzebował jakiejś zmiany w swojej grze, jeśli miał zamiar powalczyć dzisiaj w Mielcu o pełną pulę. Już w przerwie za Marka Hanouska na boisku zameldował się Patryk Lipski, jednak ta korekta nie wpływała znacznie na obraz meczu. Cały czas dominowała Stal, jednak nie potrafiła przełożyć tego na groźne strzały w kierunku bramki Ravasa. Pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola Widzew miał dopiero w 53. minucie. Do piłki zagrywanej przez Pawła Zielińskiego dobiegł Jordi Sanchez i strzałem między nogami pokonał Bartosza Mrozka. Jak się później okazało to był dopiero wstęp do skutecznej gry Widzewa. W końcówce Stal musiała odważniej zaatakować, by powalczyć choćby o remis, a świetnie wykorzystał to Dominik Kun, który golem na 2:0 zakończył kontratak gości. Widzewiakom udało się jeszcze podwyższyć za sprawą rezerwowego młodzieżowca - Jakuba Sypka, ten pewnie wykończył podanie strzelca bramki na 2:0 i kwestia zwycięstwa była już na dziś rozstrzygnięta. Widzew wygrał w Mielcu 3:0 i awansował na piąte miejsce w PKO Ekstraklasie.

Stal Mielec - Widzew Łódź 0:3 (0:0)

Bramki: 53' Sanchez, 82' Kun, 87' Sypek

Stal Mielec: Mrozek - Kasperkiewicz, Matras, Fils - Hiszpański (60' Ratajczyk), Domański (85' Barauskas), Wlazło, Getinger, Lebedyński, Gerbowski (78' Vastsuk) - Hamulić

Widzew Łódź: Ravas - Stępiński, Szota, Kreuzriegler (88' Czorbadżijski) - Zieliński, Kun (88' Dębiński), Hanousek (46' Lipski), Milos, Zjawiński (71' Sypek), Letniowski (62' Danielak) - Sanchez

Żółte kartki: 50' Flis - 32' Szota

Sędzia: Krzysztof Jakubik

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.