Eurobasket 2022: Polska - Niemcy o brązowy medal [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 18.09.2022, 16:00

To już ostatni mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Polscy koszykarze zagrają o brązowy medal, a ich rywalem będą gospodarze, czyli Niemcy. Przed naszą kadrą trudne zadanie, ale trzymamy mocno kciuki i wierzymy w sukces. Mecz rozpocznie się o 17:15.

Relacja na żywo

Reprezentacja Niemiec po zwycięstwie nad Polską zdobyła brązowy medal. Zostało nam jeszcze ostatnie rozstrzygnięcie, czyli finał. O 20:30 o złoto zagrają Francja - Hiszpania. Teraz dziękujemy za uwagę i zapraszamy na naszą relację z ostatniego meczu turnieju.

KONIEC MECZU I KONIEC EUROBASKETU DLA NASZEJ DRUŻYNY! POMIMO TEJ PORAŻKI W MECZU O BRĄZOWY MEDAL Z NIEMCAMI 69:82 TO BYŁ BARDZO DOBRY TURNIEJ DLA NASZEJ DRUŻYNY. AŻ PIĘĆ ZWYCIĘSTW W DZIEWIĘCIU MECZACH, W TYM SENSACYJNE W ĆWIERĆFINALE NAD SŁOWENIĄ. NAJLEPSZY TURNIEJ OD WIELU LAT I OSTATECZNIE CZWARTE MIEJSCE. DZIĘKUJEMY KOSZYKARZOM I SZTABOWI NA CZELE Z IGOREM MILICICIEM.

Polska - Niemcy 69:80 - Nieskuteczna akcja po czasie, ale te ostatnie świetne minuty w wykonaniu Niemców przesądziły losy meczu. A jeszcze niedawno był remis.

Polska - Niemcy 69:80 - Akcja 2+1 Johannesa Thiemanna. To był piąty faul Mateusza Ponitki, który już nie zagra na tym turnieju. Do tego faul techniczny dla naszego sztabu. Do końca 37 sekund i marzenia o medal się oddalają.

Polska - Niemcy 69:76 - MATEUSZ PONITKA ZA TRZY! WALCZYMY JESZCZE!

Polska - Niemcy 66:76 - Dennis Schroeder ma świetny moment w trafieniach z dystansu. Lider gospodarzy na swoim koncie ma już 23 punkty. Niestety, dwucyfrowa przewaga rywali na dwie minuty przed końcem. Czas dla Polski.

Polska - Niemcy 66:73 - Potrzebowaliśmy tych punktów. Ważna akcja Slaughtera.

Polska - Niemcy 64:73 - Kontynuują Niemcy swoją serię. Schroeder z dystansu i znowu trzeba gonić.

Polska - Niemcy 64:70 - Dennis Schroeder bezbłędnie z linii rzutów wolnych.

Polska - Niemcy 64:68 - Czas dla Igora Milicicia. Do końca niecałe pięć minut.

Polska - Niemcy 64:68 - Świetna odpowiedź Aarona Cela! Ale niestety znowu celnie Voigtmann. Ależ zrobił nam się mecz.

Polska - Niemcy 61:65 - Trafiają Niemcy za trzy pod presją czasu. Teraz Voigtmann.

Polska - Niemcy 61:62 - Mamy kontrę zakończoną przez Aleksandra Dziewę. Nasi zmiennicy zaskakują faworytów!

Polska - Niemcy 59:62 - Gospodarze są w stanie odpowiedzieć. Za trzy Thiemann.

Polska - Niemcy 59:59 - Ależ emocje! Do końca meczu ponad siedem minut, ale teraz to Polacy są stroną przeważająca. Czas dla reprezentacji Niemiec. Będzie zacięta walka o miejsce na podium mistrzostw.

Polska - Niemcy 59:59 - JAKUB GARBACZ! TO ON JEST TERAZ BOHATEREM! KOLEJNA PIĘKNA TRÓJKA I MAMY REMIS W BERLINIE!

Polska - Niemcy 56:59 - Aleksander Dziewa 2/2 z linii wolnych. Znowu mamy kontakt

Polska - Niemcy 54:59 - Odpowiada szybko zza łuku Johannes Thiemann

Polska - Niemcy 54:56 - Jakub Garbacz za trzy punkty! Ponownie!

Polska - Niemcy 51:56 - Lider Niemców, Dennis Schroeder daje o sobie znać.

Polska - Niemcy 51:54 - Punkty Aleksandra Dziewy na początek czwartej odsłony i tylko jedno posiadanie różnicy!

Polska - Niemcy 49:54 - Trzecia kwarta wygrana przez Polaków 26:18. Będzie jeszcze walka o medal!

Polska - Niemcy 49:54 - Trzeba przyznać, że naszych koszykarzom dobrze wychodzą trafienia za trzy punkty w tej kwarcie. Celny rzut AJ Slaughtera.

Polska - Niemcy 46:54 - Trójka Jakuba Garbacza od tablicy! Odrabiamy straty!

Polska - Niemcy 43:54 - Maodo Lo trafił z rogu za trzy punkty pod presją czasu.

Polska - Niemcy 43:50 - Aleksander Dziewa skutecznie spod kosza.

Polska - Niemcy 41:50 - Michał Sokołowski tym razem za trzy punkty! Potem dobra akcja Daniela Theisa.

Polska - Niemcy 38:48 - Koszykarze z Niemiec przerwali złą serię nieskuteczności i zanotowali kolejną trójkę.

Polska - Niemcy 38:45 - Michał Sokołowski z kolejnym dobrym wejściem pod kosz. To bardzo dobry mecz skrzydłowego naszej reprezentacji.

Polska - Niemcy 36:45 - Nareszcie zaczęliśmy trafiać zza łuku. Celnie AJ Slaughter, ale odpowiedział Voigtmann.

Polska - Niemcy 33:40 - Jakub Garbacz za trzy punkty!

Polska - Niemcy 30:40 - Dennis Schroeder tylko z jednym celnym rzutem z linii. Tylko, bo do tej pory byli bezbłędni. Warto dodać, że przez prawie cztery minuty drugiej połowy rywale nie trafili jeszcze z gry.

Polska - Niemcy 30:39 - Dwa ważne trafienia z linii Sokołowskiego, który na swoim koncie ma już 13 punktów. Niestety, z rzutów wolnych mamy tylko niewiele ponad 50% skuteczności.

Polska - Niemcy 28:39 - Mateusz Ponitka finalizuje kontrę polskiej drużyny.

Polska - Niemcy 26:39 - Andreas Obst faulowany przy rzucie za trzy punkty wykorzystał wszystkie rzuty wolne. W tym elemencie Niemcy są wyraźnie lepsi.

Polska - Niemcy 26:36 - Całą pierwszą połowę nie mieliśmy celnego trafienia zza łuku. Po zmianie stron za trzy punkty trafił Michał Sokołowski. Oby tak dalej!

Polska - Niemcy 23:36 - Za chwilę początek drugiej połowy. Liczymy na dużo lepszą grę naszej drużyny.

Polska - Niemcy 23:36 - Koniec pierwszej połowy. Patrząc na słabą skuteczność naszej reprezentacji, głównie za trzy punkty, to wynik nie jest katastrofalny. Do odrobienia aż 13 punktów i to Niemcy są bliżej brązowego medalu. Wracamy za niecały kwadrans.

Polska - Niemcy 23:36 - Z góry Michał Sokołowski. Ostatnia minuta pierwszej połowy.

Polska - Niemcy 21:36 - Michał Michalak faulowany przy rzucie za trzy punkty. Ale tylko jeden rzut wolny celny i kontra Niemców zakończona przez Schroedera.

Polska - Niemcy 20:34 - Dennis Schroeder za trzy

Polska - Niemcy 20:31 - Kolejna, już dziewiąta strata naszej reprezentacji, która w tej kwarcie zdobyła zaledwie 4 punkty. I żadnej celnej trójki w całym meczu.

Polska - Niemcy 20:31 - Daniel Theis trafił za trzy punkty. Niemcy mają dwucyfrową przewagę. Przerwa dla Igora Milicicia.

Polska - Niemcy 20:28 - Dawno nie widzieliśmy żadnej trójki. Teraz celnie zza łuku Andreas Obst. Największa przewaga rywali.

Polska - Niemcy 20:25 - Kolejne rzuty wolne. Tym razem 0/2 w wykonaniu Michała Sokołowskiego.

Polska - Niemcy 20:25 - Schroeder 2/2 z linii. Niemcy dzisiaj bezbłędni w rzutach wolnych - 6/6.

Polska - Niemcy 20:23 - Voigtmann przerywa złą serię gospodarzy trafieniami z linii rzutów wolnych.

Polska - Niemcy 20:21 - Znowu Sokołowski z punktami. Seria sześciu oczek i mamy tylko punkt straty.

Polska - Niemcy 18:21 - Michał Sokołowski ograł Schroedera i mamy pierwsze punkty z gry w drugiej części.

Polska - Niemcy 16:21 - Przerwa dla reprezentacji Niemiec. Ten mecz, a szczególnie pierwsze cztery minuty tej kwarty nie są zbyt ofensywne.

Polska - Niemcy 16:21 - Mateusz Ponitka z dwoma celnymi trafieniami z linii.

Polska - Niemcy 14:21 - Trzy minuty drugiej kwarty, a wciąż nie zdobyliśmy punktów. Na szczęście rywale nie korzystają z tego.

Polska - Niemcy 14:21 - Niels Giffey otwiera drugą kwartę.

Polska - Niemcy 14:19 - Zakończyła się pierwsza kwarta i wynik nie jest zły, patrząc na to, że nie mamy na swoim koncie żadnej celnej trójki na pięć prób.

Polska - Niemcy 14:19 - Jarosław Zyskowski dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych.

Polska - Niemcy 12:19 - Kolejne trafienie Dennisa Schroedera i Niemcy zdobywają większą przewagę. O czas na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty poprosił Igor Milicić.

Polska - Niemcy 12:17 - Trójka Schroedera.

Polska - Niemcy 12:14 - Jarosław Zyskowski ze swoją klasyczną akcją od razu po wejściu na parkiet.

Polska - Niemcy 10:14 - Świetne ścięcie pod kosz i punkty Wagnera.

Polska - Niemcy 10:12 - Ważne punkty Aleksandra Balcerowskiego. Dzięki niemu walczymy jak równy z równym na tablicach.

Polska - Niemcy 8:12 - Skuteczna odpowiedź ze strony gospodarzy, a konkretnie Daniela Theisa, jednego z trzech graczy z NBA w szeregach Niemców.

Polska - Niemcy 8:10 - Ofensywna zbiórka i wsad Balcerowskiego!

Polska - Niemcy 6:10 - Znakomita kontra Niemców

Polska - Niemcy 6:8 - Dwa oczka Theisa z linii i po prawie pięciu minutach wynik bliski remisu.

Polska - Niemcy 6:6 - Michał Sokołowski na remis!

Polska - Niemcy 4:6 - Drugi świetny blok w tym meczu Balcerowskiego. Pierwsze punkty zdobył AJ Slaughter.

Polska - Niemcy 2:6 - Dwa niecelne rzuty wolne Aleksandra Balcerowskiego.

Polska - Niemcy 2:6 - Niestety, kolejna trójka. Tym razem Andreas Obst. Jeśli Niemcy zaczną trafiać, to będą nie do zatrzymania.

Polska - Niemcy 2:3 - Johannes Voigtmann odpowiada zza łuku.

Polska - Niemcy 2:0 - Podobnie jak z Francją, pierwsze dwa punkty zdobył Mateusz Ponitka - autor triple-double z ćwierćfinału.

Polska - Niemcy 0:0 - Mecz rozpoczęty!

Na koniec naszej przygody ze eliminacjach do mistrzostw świata przegraliśmy z Niemcami 10 punktami. Ale w tym momencie liczy się to, co teraz i walczymy o brąz Eurobasketu, pierwszy medal od 55 lat. Trzymamy kciuki!

Pierwsza piątka naszej kadry bez niespodzianek: AJ Slaughter, Mateusz Ponitka, Michał Sokołowski, Aaron Cel i Aleksander Balcerowski. Gospodarze wyjdą w składzie: Dennis Schroeder, Andreas Obst, Franz Wagner, Johannes Voigtmann i Daniel Theis.

Niemcy w fazie grupowej przegrali ze Słowenią, ale wygrali z Francją. Dopiero w półfinale ulegli Hiszpani po emocjonującym meczu. W przypadku naszej reprezentacji pamiętamy świetne mecze z Ukrainą i Słowenią.

Dzień dobry! Przedwczoraj w półfinale Polacy wyraźnie przegrali z Francją, ale mają szansę na medal i zdecyduje o tym mecz o brązowy mecz. Rywalem będą znakomici na tym turnieju Niemcy. Nasz zespół rozpoczął mistrzostwa od wygranej w Pradze z Czechami. Czy na zakończenie uda się pokonać gospodarzy w Berlinie?

Relacja rozpocznie się kilka minut przed rozpoczęciem meczu o trzecie miejsce.