Premier League: powrót Arsenalu na pozycję lidera

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 18.09.2022, 14:58

Niedzielne emocje z Premier League rozpoczął mecz pomiędzy Brentfordem a Arsenalem. Kanonierzy dominowali całe 90 minut i zwyciężyli 0:3. Piękną bramkę strzelił Fabio Vieira. Wartym odnotowania faktem jest debiut najmłodszego piłkarza w historii Premier League, czyli piętnastoletniego Ethana Nwaneriego.

Derby Londynu rozpoczęły się dość spokojnie, choć Gabriel Martinelli miał dobrą okazję na początku spotkania. Po pierwszym kwadransie tego spotkania w statystykach było strzałów jak na lekarstwo, a większość czasu Arsenal przebywał pod bramką rywali. W 17. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Do dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego wyskoczył William Saliba, który celnym uderzeniem głową zdobył gola. Kolejna bramka Arsenalu padła w 28. minucie. Fenomenalnym podaniem w pole karne popisał się Granit Xhaka, a całą akcję skończył Gabriel Jesus, który swoją celebracją wsparł Viniciusa Juniora. Do końca pierwszej połowy podopieczni Mikela Artety kontrolowali wydarzenia na boisku.

Druga połowa tego spotkania rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia Arsenalu. W 49. minucie Kanonierzy ruszyli z kontratakiem i piłka trafiła pod nogi Fabio Vieiry, a młody Portugalczyk celnym strzałem z okolic dwudziestego metra pokonał bramkarza rywali! Szansę na drugiego gola w tym spotkaniu miał Gabriel Jesus, po tym, jak w 57. minucie stanął do pojedynku z przeciwnym golkiperem, ale tym razem poniósł porażkę. Do końca spotkania nie było już żadnych ciekawszych okazji. Arsenal pewnie kontrolował przebieg spotkania. Ciekawą rzeczą wartą odnotowania jest to, iż na boisko w doliczonym czasie gry wszedł Ethan Nwaneri, który urodził się 21 marca 2007 roku. Jest to najmłodszy piłkarz, jaki kiedykolwiek wybiegł na boiska Premier League. Co ciekawe, poprzedni rekord należał do Cesca Fabregasa, który to debiutował w Arsenalu. W każdym razie spotkanie dobiegło końca i Arsenal wrócił na pozycję lidera.

Brentford FC - Arsenal FC 0:3 (0:2)

Bramki: 17' Saliba, 28' Gabriel Jesus, 49' Vieira

Brentford: Raya - Hickey, Ajer, Mee, Henry - Jansson, Janelt (63' Onyeka), Jensen (69' Baptiste) - Mbeumo (76' Wissa), Toney, Dasilva (63' Damsgard)

Arsenal: Ramsdale - White (86' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney - Xhaka, Partey (78' Lokonga) - Saka (90+1' Marquinhos), Vieira (90+1' Nwaneri), Martinelli (78' Nketiah) - Gabriel Jesus

Żółte kartki: Xhaka, Jesus

Sędzia: David Coote