VIVE Kielce z trzecim zwycięstwem w Lidze Mistrzów

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 06.10.2018, 17:50

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce wygrali w 4. kolejce Ligi Mistrzów ze szwedzkim IFK Kristianstad 33:31. Bohaterami spotkania zostali najskuteczniejsi w szeregach Kielczan Michał Jurecki i Arkadiusz Moryto.

Zawodnicy PGE VIVE Kielce po porażce na inaugurację z węgierskim Veszprem zanotowali w Lidze Mistrzów dwa zwycięstwa. Szwedzki IFK Kristianstad w trzech kolejkach nie zdobyło nawet punktu. Dla Kielczan wygrana w dzisiejszym pojedynku była wręcz obowiązkiem.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli polskiej ekipy. Od początku w ofensywie brylowali Blaz Janic i Alex Dujszebajew. Dzięki ich skutecznym akcjom po dziesięciu minutach było 6:3 dla gospodarzy. Przewagę do pięciu bramek powiększył będący dziś nie do zatrzymania Michał Jurecki. W kolejnych minutach w szeregi Kielczan wkradł się chaos. Kilka strat i rzutów z nieprzygotowanych pozycji przełożyło się na to, że IFK Kristianstad złapało kontakt. Spudłowany rzut karny przez Janica czy kolejne pudło obrotowego Julena Aguinagalde na szczęście nie miało większych konsekwencji. Szczypiorniści PGE VIVE szybko otrząsnęli się, dzięki czemu powrócili na kilkubramkowe prowadzenie. Z dobrej strony pokazali się Angel Fernandez oraz Krzysztof Lijewski, którzy zdobyli w tym fragmencie spotkania po dwie bramki. Na przerwę Kielczanie schodzili przy wyniku 17:12.

Po przerwie zawodnicy IFK wzięli się odrabianie strat. Niestety skutecznie. W 42. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Phillip Henningsson, a chwilę później skutecznie karnego wykonał Valter Chrintz. Przy wyniku 20:22 w Hali Legionów zrobiło się nerwowo. Ciężar gry wzięli na siebie Jurecki i Arkadiusz Moryto. Ten pierwszy przedzierał się przez szyki defensywne gości, a drugi egzekwował rzuty z 7. metra. W 59. minucie Kielczanie prowadzili 31:30. Bohaterem ostatnich akcji został Filip Ivić, który powstrzymał rzuty przeciwników. Zwycięstwo PGE VIVE skutecznym rzutem ze skrzydła przypieczętował Moryto. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:31.

Dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa jest to trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Za tydzień zadanie będzie jednak trudniejsze, bowiem do Kielc przyjedzie Vardar Skopje.

PGE VIVE Kielce - IFK Kristianstad 33:31 (17:12)

PGE VIVE Kielce: Cupara Ivić - Jurecki 6, Aguinagalde, Jachlewski 1, Janc 2, Lijewski 2, Moryto 7, Cindrić 4, Fernandez 4, D. Dujshebaev 1, Karalek 2, A. Dujshebaev 4, Mamić

IFK Kristianstad: L. Larsson, Kappelin - Arnarsson 2, Henningson 4, Canellas 1, Chrintz, Ehn 2, Einarsson 6, Freiman, Gudmundsson 7, Halen, Hanson, Jurmala Astrom 2, J. Larsson 3, Nilsen 5, Nyfjall 2