Gimnastyka artystyczna – MŚ: złoto dla włoskiej i bułgarskiej zbiorówki

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 18.09.2022, 16:22

W ostatnim dniu zmagań w Sofii Włoszki triumfowały w finale z pięcioma obręczami, a Bułgarki były najlepsze w układzie ze wstążkami i piłkami. Na podium stanęły również gimnastyczki z Izraela, Hiszpanii i Azerbejdżanu.

Na zakończenie rywalizacji w Sofii odbyły się dwa finały w układach zbiorowych. Zbiorówka włoska koniecznie chciała sobie powetować niepowodzenie z wieloboju, w którym niespodziewanie uplasowała się poza podium i zakończyła zmagania bez medalu i kwalifikacji olimpijskiej. Niezwykle zmotywowane Włoszki zaprezentowały znakomity układ z pięcioma obręczami, oceniony przez sędziów na 34.950 pkt. Rywalki nie zdołały zbliżyć się do takiego rezultatu, dzięki czemu gimnastyczki z Italii sięgnęły po złote medale. Izraelki za swój występ otrzymały notę 34.050, co dało im drugą pozycję. Na najniższym stopniu podium stanęły świetnie dysponowane Hiszpanki (33.800). Słabo przed własną publicznością zaprezentowały się Bułgarki, które z wynikiem 31.400 zamknęły stawkę finalistek.

Mistrzynie świata w wieloboju zrehabilitowały się w drugim finale dnia. W układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami bułgarska zbiorówka otrzymała najwyższą notę w stawce – 33.300 – i tym samym zdobyła w Sofii drugi tytuł mistrzowski. Srebro przypadło Włoszkom (31.450), a z brązowych krążków cieszyły się gimnastyczki z Azerbejdżanu (30.750).