WTA Chennai: Magda Linette przegrała w finale
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.09.2022, 18:30

17 - letnia Czeszka, Linda Fruhwirtowa (130.WTA) pokonała Magdę Linette (67.WTA) i wygrała swój pierwszy turniej tej rangi w karierze. Dla Polki, był to piąty finał i trzecia porażka. Polska tenisistka nie grała źle i na przeszkodzie do wywalczenia tytułu, stanęły jej głównie problemy zdrowotne.

Polka dotychczas raz rywalizowała z młodą Czeszką. Miało to miejsce w ubiegłym roku, w drugiej rundzie turnieju w Cleveland. Wtedy, nasza reprezentantka zwyciężyła 7:6(2) 6:4. Pierwsze gemy, obie zawodniczki wygrały pewnie. W drugim gemie serwisowym Fruhwirtowej, Polka miała trzy piłki na przełamanie, ale ich nie wykorzystała. W kolejnym gemie serwisowym młodej rywalki, Linette również miała breaka, ale jego też nie wykorzystała. Kolejne gemy obie tenisistki wygrywały broniąc swoich podań. Przełom nadszedł w dziewiątym gemie. Polka szybko wyszła na prowadzenie 40:15 w gemie serwisowym Czeszki i miała dwie piłki na przełamanie. Pierwszą przeciwniczka obroniła, ale przy drugiej była bez szans i pierwsze w meczu przełamanie stało się faktem. Ostatnim gemem w secie był gem serwisowy Magdy Linette. Nasza tenisistka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 40:0 zapewniając sobie trzy piłki setowe. Aż tyle nie było potrzebne, ponieważ wystarczyła już pierwsza.

Drugą partię, Linda Fruhwirtowa rozpoczęła od pewnie wygranego swojego serwisu. W pierwszym swoim serwisie w tym gemie Magda Linette miała spore problemy. Młoda rywalka miała trzy piłki na przełamanie serwisu doświadczonej Polki, ale nasza zawodniczka się wybroniła. Kolejne gemy, obie tenisistki wygrywały pewnie, nie dając sobie żadnej szansy na break pointy.  Przełom nastąpił w ósmym gemie, kiedy to Czeszka przełamała naszą tenisistkę i wyszła na prowadzenie 5:3. Po chwili czeska nastolatka potwierdziła zdobyte przełamanie, wygrała swoje podanie, wykorzystała drugą piłkę setową i wyrównała stan rywalizacji w meczu.

Na początku trzeciego seta, Polka już w pierwszym gemie serwisowym rywalki miała okazję na przełamanie, ale jej nie wykorzystała. Chwilę później Linette wygrała swoje podanie do zera, w kolejnym gemie przełamała Fruhwirtową i wyszła na prowadzenie 3:1, a później 4:1. Wtedy również Polka poprosiła o pomoc fizjoterapeutki z powodu problemów zdrowotnych. Problemy te wyraźnie mocno naszej tenisistce przeszkadzały, ponieważ przegrała dwa gemy z rzędu, w tym swój serwis.Po chwili nastąpił kolejny zwrot akcji. Polka przełamała rywalkę i wyrównała stan seta na 4:4. Niestety, następnego swojego gema serwisowego, Linette również przegrała i Czeszka stanęła przed szansą wyserwowania sobie zwycięstwa. Tak też się stało. Linette przegrała pięć gemów z rzędu i pożegnała się z marzeniami o tytule. Od stanu 4:1 gra naszej tenisistki za sprawą problemów zdrowotnych wyraźnie się pogorszyła. Polka miała problemy z poruszaniem i dobieganiem do piłek. Dla Fruhwirtowej to pierwszy tytuł w zawodowej karierze.

Linda Fruhwirtowa (CZE) - Magda Linette (POL) [3]  4:6 6:3 6:4