Eurobasket 2022: Hiszpania - Francja o tytuł Mistrzów Europy [LIVE]
FIBA.com

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 18.09.2022, 21:45

W finale Eurobasketu 2022 reprezentacja Hiszpanii zmierzy się z Francją. Starcie aktualnych Mistrzów Świata z vice-mistrzami Olimpijskimi rozstrzygnie o tym, kto będzie najlepszą drużyną na Starym Kontynencie do 2025 roku. Początek meczu o godzinie 20:30, zapraszamy!

Relacja na żywo

Dziękujemy za udział we wszystkich relacjach i życzymy miłego wieczoru.

To już koniec koszykarskich emocji na tegorocznym Eurobaskecie.

Hiszpanie są mistrzami Europy po raz czwarty w swojej historii.

Hiszpania - Francja 88:76 - KONIEC MECZU!!! HISZPANIE MISTRZAMI EUROPY!!!

Hiszpania - Francja 88:73 - Hiszpanie wykorzystują rzuty osobiste i już mogą przymierzać medale na szyje.

Hiszpania - Francja 85:73 - Faul techniczny Huertela odgwizdany po tym, jak Hiszpan się poślizgnął. Kolejny spory błąd sędziów.

Hiszpania - Francja 85:73 - Huertel za trzy, 75 sekund na zegarze.

Hiszpania - Francja 85:70 - Chyba nie ma już złudzeń. Diaz trafił za trzy i na 90 sekund do końca Hiszpania ma 15 punktów więcej.

Hiszpania - Francja 82:70 - Oba rzuty osobiste wykorzystał Juancho Hernangomez. Przed Francuzami niezwykle trudne zadanie, jeśli marzą jeszcze choćby o dogrywce.

Hiszpania - Francja 80:70 - Jeszcze jedna przerwa dla trenera Francuzów. Po niej Hiszpanie będą mieli dwa rzuty osobiste, a do końca niewiele ponad dwie minuty.

Hiszpania - Francja 80:70 - Gobert kończy akcję wsadem.

Hiszpania - Francja 78:66 - Błyskawiczna odpowiedź Hiszpanów z dystansu.

Hiszpania - Francja 75:66 - Evan Fournier po raz kolejny podłącza swoją reprezentację do gry. Kapitan ma już 20 punktów.

Hiszpania - Francja 75:63 - Brown błyskawicznie zaatakował kosz, a selekcjoner Francuzów reaguje prośbą o przerwę. Na zegarze niewiele ponad cztery minuty.

Hiszpania - Francja 73:63 - Pięć minut pozostaje do końca spotkania, a przewaga Hiszpanów cały czas dwucyfrowa.

Hiszpania - Francja 73:63 - Juancho trafia również będąc pod koszem.

Hiszpania - Francja 71:63 - Heurtel trafia po wejściu pod kosz.

Hiszpania - Francja 71:61 - Czwarty faul Evana Fourniera.

Hiszpania - Francja 71:61 - Wraca ze swoimi trójkami Juancho Hernangomez. Ma dziś już 23 punkty na swoim koncie, w tym 7 celnych rzutów dystansowych.

Hiszpania - Francja 68:61 - Fournier wykorzystał rzut osobisty i akcję wznowią Francuzi.

Hiszpania - Francja 68:60 - Sędziowie oglądają sytuację na ekranie.

Hiszpania - Francja 68:60 - Przewinienie techniczne trenera Hiszpanów po tym jak sędziowie popełnili ewidentny błąd.

Hiszpania - Francja 68:60 - Trafia za trzy Evan Fournier.

Hiszpania - Francja 68:57 - Garuba spod kosza otwiera wynik czwartej kwarty.

Hiszpania - Francja 66:57 - Po 30 minutach gry Hiszpania ma 9 punktów przewagi i jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu Mistrzów Europy, muszą jednak postawić ostatni krok.

Hiszpania - Francja 63:57 - Okobo dokłada trójkę po wcześniejszej akcji Browna.

Hiszpania - Francja 61:54 - Poirier jeszcze raz obsłużony przez Yabusele kończy akcję wsadem.

Hiszpania - Francja 61:52 - Yabusele trafia layupem.

Hiszpania - Francja 58:48 - Poirier wykorzystał podanie od Yabusele pod koszem.

Hiszpania - Francja 58:46 - Nielegalny blok Yabusele i rywale zaliczyli świetną serię. Teraz o czas poprosił szkoleniowec Francuzów.

Hiszpania - Francja 54:46 - Trójka Jaime Fernandeza pozwala Hiszpanom ponownie nieco odskoczyć od rywali.

Hiszpania - Francja 49:46 - Przerwa na żądanie dla trenera Hiszpanów.

Hiszpania - Francja 49:46 - Huertel świtenie odpowiada zza linii na akcję Hiszpanów.

Hiszpania - Francja 47:42 - Zostawiony na półdystansie Yabusele i mecz robi się coraz bardziej wyrównany.

Hiszpania - Francja 47:40 - Półtorej minuty musieliśmy czekać na pierwsze trafienie po przerwie. Yabusele skończył akcję pod koszem i wykorzystał rzut osobisty.

Hiszpania - Francja 47:37 - Wracamy do gry po przerwie.

Hiszpania - Francja 47:37 - Do przerwy najlepiej punktującym był Juancho Hernangomez (18 punktów), wszystkie zza linii rzutów za trzy punkty. Dla Francuzów najwięcej punktów zdobył kapitan - Evan Fournier (11 punktów).

Hiszpania - Francja 47:37 - Do przerwy Hiszpanie prowadzą z przewagą 10 punktów. Na drugą połowę zapraszamy za około 15 minut.

Hiszpania - Francja 47:35 - Wstrzelił się Evan Fournier i prośbą o przerwę reaguje trener Hiszpanów.

Hiszpania - Francja 47:32 - Tarpey zmniejsza stratę z linii rzutów wolnych.

Hiszpania - Francja 47:26 - Willy Hernangomez trafia po faulu Goberta, ale nie trafia z linii. Przewaga Hiszpanów już ponad 20-punktowa.

Hiszpania - Francja 45:26 - Juancho Hernangomez!! Szósty celny rzut za trzy punkty!

Hiszpania - Francja 42:26 - Albicy faulowany przy wejściu pod kosz, a po chwili wykorzystał jeden rzut osobisty.

Hiszpania - Francja 41:22 - Wsadem akcję kończy Rudy Gobert, ale Juancho odpowiedział kolejną celną trójką.

Hiszpania - Francja 35:20 - O przerwę na żądanie poprosił tym razem trener Hiszpanów.

Hiszpania - Francja 35:20 - Francuzi trafiają z dystansu za sprawą Okobo.

Hiszpania - Francja 35:16 - Szaleje zza linii rzutów za trzy punkty Juancho Hernangomez. Hiszpania ma już prawie 20 punktów przewagi.

Hiszpania - Francja 26:16 - Wreszcie skuteczna akcja Francuzów w drugiej kwarcie. Potrzebowali do tego prawie dwóch minut.

Hiszpania - Francja 29:14 - Kolejna celna trójka Hernangomeza i o czas prosi selekcjoner reprezentacji Francji.

Hiszpania - Francja 26:14 - Pierwsze punkty na konto Hiszpanów w drugiej połowie zapisuje Juancho Hernangomez.

Hiszpania - Francja 23:14 - Po pierwszej kwarcie Hiszpanie mają o 9 oczek więcej od Francuzów.

Hiszpania - Francja 20:11 - Na niespełna półtorej minuty do końca pierwszej kwarty dwa rzuty osobiste wykorzystał Fournier.

Hiszpania - Francja 18:7 - Hiszpania ma już dwucyfrową przewagę.

Hiszpania - Francja 14:7 - Świetny kontratak Yabusele zakończony wsadem do kosza.

Hiszpania - Francja 14:5 - Hiszpanie uciekają na 9 punktów i szkoleniowec Francuzów reaguje prośbą o czas.

Hiszpania - Francja 12:5 - Mamy pierwszą celną trójkę w meczu, której autorem jest Jaime Fernandez.

Hiszpania - Francja 9:3 - Po kolejnym faulu Francuzów nie myli się Hernangomez. Trójkolorowi są już na limicie przewinień.

Hiszpania - Francja 5:3 - Evan Fournier odpowiedział akcją za 2.

Hiszpania - Francja 5:1 - Kolejne dwa celne rzuty z linii dla Hiszpanów wykorzystał Willy Hernangomez.

Hiszpania - Francja 3:1 - Brown był faulowany przy rzucie za trzy punkty i wykorzystał wszystkie próby z linii.

Hiszpania - Francja 0:1 - Francuzi rozpoczęli od jednego celnego rzutu osobistego Rudyego Goberta.

Pierwsza piątka Francuzów to: Fournier, Yabusele, Tarpey, Albicy i Gobert.

Hiszpanie ropoczną w składzie: Brown, Pradilla, Lopez-Arostegui, Fernandez i Willy Hernangomez.

Do rozpoczęcia meczu o złoty medal pozostało niespełna 15 minut.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.