TAURON 1.Liga: za nami pierwsze mecze sezonu 2022/2023

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 18.09.2022, 22:00

Rozpoczynamy ligowe granie w sezonie 2022/2023! We czwartek mecz BKS VISŁY Proline Bydgoszcz oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki zainaugurował nową edycję rozgrywek TAURON 1. Ligi. Już w pierwszych meczach nie brakowało emocji, a zwycięstwa odnieśli między innymi ubiegłosezonowi medaliści - MKS Będzin i BKS Visa Proline Bydgoszcz.

Już pierwszy mecz nowego sezonu przyniósł kibicom wachlarz emocji. BKS Visła Proline Bydgoszcz potrzebowała aż pięciu setów, aby pokonać Lechię Tomaszów Mazowiecki. Po tie-breaku zakończył się również pojedynek Legii Warszawa oraz SPS Chrobry Głogów. W tej walce ostatnie słowo należało do siatkarzy ze stolicy, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:2. Większych problemów z pokonaniem BAS Białystok nie miała natomiast druga drużyna ubiegłego sezonu. MKS Będzin na czele ze świetnie grającymi Rene Teppanem i Bartoszem Pietruczukiem zdominowali rywali, kończąc mecz w trzech setach. Wygraną odnotowała również Chemeko-System Gwardia Wrocław prowadzona przez Dawida Murka. Wrocławianie 3:1 pokonali zespół Mickiewicz Kluczbork.

Niespodzianką kolejki było zwycięstwo MKST Astry Nowa Sól z AZS AGH Kraków. Pierwszoligowy beniaminek już w pierwszym secie postraszył rywali, ostatecznie przegrywając go 24:26. Kolejne partie gospodarze rozegrali już na własnych warunkach. Siatkarze z Nowej Soli z każdym razem potrafili wykorzystać swoje szanse, a następie utrzymać wypracowaną przewagę do samego końca. Liderem drużyny beniaminka był bez zwątpienia Tomasz Pizuński. Przyjmujący rozegrał fantastyczny mecz, notując 73% pozytywnego przyjęcia i dokładając 17 punktów do dorobku swojej drużyny.

MKST Astra Nowa Sól - AZS AGH Kraków 3:1 (24:26, 25:22, 25:21, 25:23)

Wyniki pozostałych spotkań 1. kolejki TAURON 1. Ligi:

BAS Białystok - MKS Będzin 0:3 (11:25, 20:25, 23:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (19:25, 25:18, 19:25, 25:14, 15:12)
Legia Warszawa - SPS Chrobry Głogów 3:2 (20:25, 25:13, 20:25, 25:23, 15:12)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:15, 25:27, 25:11, 25:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.